Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › GENFOR ROMCENTER SRL

GENFOR ROMCENTER SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 29460180 · J29/1844/2011
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENFOR ROMCENTER SRL
CUI 29460180
Nr. Reg. Comerțului J29/1844/2011
Sediu social Aleea Chimiei, bl. 59C, et. P, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100444
Telefon 0767440638

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VIA INSOLV SPRL · lichidator judiciarBAHUDU MARIAN · administrator specialVOICU ELENA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 24.02.2025
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENFOR ROMCENTER SRL după CUI 29460180 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
11.237 lei
-98.0% vs 2022
Profit net 2023
-25.909 lei
+29.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-230.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 7.267 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-98%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 579.886 lei20122013: 615.350 lei20132014: 572.287 lei20142015: 1.116.749 lei20152016: 1.678.551 lei20162017: 1.570.834 lei20172018: 1.361.373 lei20182019: 52.130 lei20192020: 137.870 lei20202021: 373.544 lei20212022: 653.107 lei20222023: 11.237 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 11.237 lei -25.909 lei 1
2022 653.107 lei -36.622 lei 6
2021 373.544 lei -33.251 lei 4
2020 137.870 lei -198.156 lei 4
2019 52.130 lei -247.950 lei 2
2018 1.361.373 lei -8.183 lei 15
2017 1.570.834 lei 52.156 lei 21
2016 1.678.551 lei 191.472 lei 20
2015 1.116.749 lei 65.715 lei 16
2014 572.287 lei -189.715 lei 17
2013 615.350 lei -78.934 lei 14
2012 579.886 lei -116.420 lei 12
2011 0 lei -140.457 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2011–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27.352 zile+26.857 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 612 zile+602 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -230,57%−224,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.090,06%+488,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -33,54%−8,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -990,06%−488,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 11.237 lei−97.614 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,15×−4,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,46×−25,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 791 zile+777 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -69,19%−64,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.779 din 13.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 27.188 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume140
Dintre care în procedură de insolvență8
Dintre care radiate (închise)106

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENFOR ROMCENTER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENFOR ROMCENTER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENFOR ROMCENTER SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29460180, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1844/2011. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, GENFOR ROMCENTER SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 11.237 lei și un rezultat net de -25.909 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENFOR ROMCENTER SRL?

GENFOR ROMCENTER SRL (CUI 29460180) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GENFOR ROMCENTER SRL în sectorul său?

GENFOR ROMCENTER SRL ocupă locul 10.779 din 13.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENFOR ROMCENTER SRL față de firmele din același domeniu?

GENFOR ROMCENTER SRL este mai veche decât 65% dintre cele 27.188 firme active cu CAEN 5630.

Este GENFOR ROMCENTER SRL o firmă activă?

Nu — GENFOR ROMCENTER SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GENFOR ROMCENTER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare GENFOR ROMCENTER SRL (CUI 29460180) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GENFOR ROMCENTER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENFOR ROMCENTER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENFOR ROMCENTER SRL plătitoare de TVA?

Nu, GENFOR ROMCENTER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENFOR ROMCENTER SRL?

În anul 2023, GENFOR ROMCENTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.237 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENFOR ROMCENTER SRL?

Firmoscop analizează GENFOR ROMCENTER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.