Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › F.C. SUPERLEX SRL

F.C. SUPERLEX SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă
CUI 29476089 · J35/2782/2011
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire F.C. SUPERLEX SRL
CUI 29476089
Nr. Reg. Comerțului J35/2782/2011
Sediu social Str. Paris nr. 24, CAMERA 1, Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, jud. TIMIŞ, 307285

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 30.04.2024
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută F.C. SUPERLEX SRL după CUI 29476089 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2020
144.364 lei
-40.0% vs 2019
Profit net 2020
66.113 lei
-56.3% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă45.8%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-40%). · Profitabilă 10 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 7.445 lei7.445 lei20112012: 218.751 lei219K lei20122013: 212.847 lei213K lei20132014: 194.527 lei195K lei20142015: 202.847 lei203K lei20152016: 202.300 lei202K lei20162017: 166.338 lei166K lei20172018: 218.969 lei219K lei20182019: 240.047 lei240K lei20192020: 144.364 lei144K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 144.364 lei 66.113 lei 2
2019 240.047 lei 151.240 lei 2
2018 218.969 lei 89.773 lei 2
2017 166.338 lei 102.111 lei 2
2016 202.300 lei 101.329 lei 2
2015 202.847 lei 73.907 lei 1
2014 194.527 lei 122.082 lei 2
2013 212.847 lei 54.387 lei 1
2012 218.751 lei 64.220 lei 1
2011 7.445 lei 6.512 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2011–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 157 zile+97 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.627 zile+703 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,8%−17,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,68%+2,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,53×−4,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,09%−15,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,22%−14,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,32%−2,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 72.182 lei−47.842 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,2×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 87,96%−89,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.688 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 15.330 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru F.C. SUPERLEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți F.C. SUPERLEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

F.C. SUPERLEX SRL, cu sediul în Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, are codul unic de înregistrare (CUI) 29476089, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/2782/2011. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, F.C. SUPERLEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 144.364 lei și un rezultat net de 66.113 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are F.C. SUPERLEX SRL?

F.C. SUPERLEX SRL (CUI 29476089) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă F.C. SUPERLEX SRL în sectorul său?

F.C. SUPERLEX SRL ocupă locul 8.688 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este F.C. SUPERLEX SRL față de firmele din același domeniu?

F.C. SUPERLEX SRL este mai veche decât 59% dintre cele 15.330 firme active cu CAEN 6920.

Este F.C. SUPERLEX SRL o firmă activă?

Nu — F.C. SUPERLEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este F.C. SUPERLEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare F.C. SUPERLEX SRL (CUI 29476089) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în F.C. SUPERLEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru F.C. SUPERLEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este F.C. SUPERLEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, F.C. SUPERLEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a F.C. SUPERLEX SRL?

În anul 2020, F.C. SUPERLEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 144.364 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu F.C. SUPERLEX SRL?

Firmoscop analizează F.C. SUPERLEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.