Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › TAO PROTECT SRL

TAO PROTECT SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 29556129 · J01/26/2012
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAO PROTECT SRL
CUI 29556129
Nr. Reg. Comerțului J01/26/2012
Sediu social Str. Mărăşeşti nr. 70B, Mun. Alba Iulia, 510087
Telefon 0744 479 657

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

SZOKACS ROBERT ANDREI · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 22.04.2024
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAO PROTECT SRL după CUI 29556129 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
61.672 lei
+7.0% vs 2022
Profit net 2023
256 lei
-90.8% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.709 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 40,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.019 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 68.740 lei20122013: 141.497 lei20132014: 144.813 lei20142015: 203.015 lei20152016: 236.751 lei20162017: 178.318 lei20172018: 125.913 lei20182019: 129.630 lei20192020: 94.840 lei20202021: 68.120 lei20212022: 57.715 lei20222023: 61.672 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 61.672 lei 256 lei 2
2022 57.715 lei 2.774 lei 1
2021 68.120 lei -7.231 lei 2
2020 94.840 lei 10.810 lei 2
2019 129.630 lei 14.899 lei 2
2018 125.913 lei 3.207 lei 2
2017 178.318 lei -13.145 lei 4
2016 236.751 lei 15.518 lei 8
2015 203.015 lei 26.647 lei 9
2014 144.813 lei 19.282 lei 8
2013 141.497 lei 46.456 lei 7
2012 68.740 lei 3.748 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2012–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,42%−4,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,54%+12,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,5×−2,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,22%−12,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,59%−11,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,46%−12,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 30.836 lei−26.879 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,82×+1,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 43,83×+26,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,44%−4,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.754 din 2.901 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 7.762 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAO PROTECT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAO PROTECT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAO PROTECT SRL, cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 29556129, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/26/2012. Firma a fost înființată la data de 18 ianuarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, TAO PROTECT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 61.672 lei și un rezultat net de 256 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAO PROTECT SRL?

TAO PROTECT SRL (CUI 29556129) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TAO PROTECT SRL în sectorul său?

TAO PROTECT SRL ocupă locul 1.754 din 2.901 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAO PROTECT SRL față de firmele din același domeniu?

TAO PROTECT SRL este mai veche decât 64% dintre cele 7.762 firme active cu CAEN 7490.

Este TAO PROTECT SRL o firmă activă?

Nu — TAO PROTECT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TAO PROTECT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TAO PROTECT SRL (CUI 29556129) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TAO PROTECT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAO PROTECT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAO PROTECT SRL plătitoare de TVA?

Nu, TAO PROTECT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAO PROTECT SRL?

În anul 2023, TAO PROTECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 61.672 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAO PROTECT SRL?

Firmoscop analizează TAO PROTECT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.