Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › STELUTA STAR ACTIV SRL

STELUTA STAR ACTIV SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 29862489 · J2012002395402
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STELUTA STAR ACTIV SRL
Cod fiscal (CIF) RO29862489
Nr. Reg. Comerțului J2012002395402
Sediu social Str PICTOR DIMITRIE HIRLESCU nr. 3, bl. A6, sc. A, et. 5, ap. 68, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LI WENYE · administratorHUANG LINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.2012
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STELUTA STAR ACTIV SRL după CUI 29862489 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
119.661 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
-16.992 lei
-710.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.2%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.649 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.590 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.758 lei20142015: 139.928 lei20152016: 143.111 lei20162017: 113.148 lei20172018: 251.185 lei20182019: 150.143 lei20192020: 25.091 lei20202021: 82.552 lei20212022: 12.288 lei20222023: 109.381 lei20232024: 84.686 lei20242025: 119.661 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 119.661 lei -16.992 lei 1
2024 84.686 lei -2.096 lei 1
2023 109.381 lei -86.147 lei 1
2022 12.288 lei -3.581 lei
2021 82.552 lei 5.050 lei
2020 25.091 lei -6.673 lei
2019 150.143 lei -149.486 lei
2018 251.185 lei -27.258 lei 1
2017 113.148 lei -7.741 lei 1
2016 143.111 lei -84 lei 1
2015 139.928 lei 10.024 lei
2014 27.758 lei 4.594 lei 0
2013 10.726 lei 653 lei
2012 465 lei 35 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.919 zile−850 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile−53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,2%−11,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 181,54%+12,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,55× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,9%−4,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -80,64%−11,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 119.661 lei+34.975 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,35×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,4×+0,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 922 zile−339 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,43%−10,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.230 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 6.771 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STELUTA STAR ACTIV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STELUTA STAR ACTIV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STELUTA STAR ACTIV SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29862489, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012002395402. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, STELUTA STAR ACTIV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 119.661 lei și un rezultat net de -16.992 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STELUTA STAR ACTIV SRL?

STELUTA STAR ACTIV SRL (CUI 29862489) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă STELUTA STAR ACTIV SRL în sectorul său?

STELUTA STAR ACTIV SRL ocupă locul 2.230 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STELUTA STAR ACTIV SRL față de firmele din același domeniu?

STELUTA STAR ACTIV SRL este mai veche decât 48% dintre cele 6.771 firme active cu CAEN 4642.

Este STELUTA STAR ACTIV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STELUTA STAR ACTIV SRL (CUI 29862489) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STELUTA STAR ACTIV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STELUTA STAR ACTIV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STELUTA STAR ACTIV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STELUTA STAR ACTIV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STELUTA STAR ACTIV SRL plătitoare de TVA?

Da, STELUTA STAR ACTIV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STELUTA STAR ACTIV SRL?

În anul 2025, STELUTA STAR ACTIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 119.661 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STELUTA STAR ACTIV SRL?

Firmoscop analizează STELUTA STAR ACTIV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.