Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › BEAUTY NET SRL

BEAUTY NET SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 30042695 · J12/951/2012
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEAUTY NET SRL
Cod fiscal (CIF) RO30042695
Nr. Reg. Comerțului J12/951/2012
Sediu social Str. Paris nr. 55, Mun. Cluj-Napoca, 400146
Telefon 0740611671

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

HORVAT ZOLTAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.04.2012
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEAUTY NET SRL după CUI 30042695 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
122.402 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
-24.515 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-20.0%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 723 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 731 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142015: 19.197 lei19K lei20152016: 39.729 lei40K lei20162017: 60.416 lei60K lei20172018: 69.529 lei70K lei20182019: 72.856 lei73K lei20192020: 69.539 lei70K lei20202021: 75.269 lei75K lei20212024: 122.402 lei122K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 122.402 lei -24.515 lei 1
2023 0 lei
2021 75.269 lei -23.451 lei 1
2020 69.539 lei -11.556 lei 1
2019 72.856 lei -41.164 lei 1
2018 69.529 lei -35.341 lei 2
2017 60.416 lei -34.905 lei 1
2016 39.729 lei -62.238 lei 2
2015 19.197 lei -45.059 lei 2
2014 0 lei -36.408 lei 2
2013 0 lei 5.641 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.481 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -20,03% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 352,15% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,28× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,38% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -251,99% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 122.402 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,35× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 270 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -15,99% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 732 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEAUTY NET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEAUTY NET SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEAUTY NET SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 30042695, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/951/2012. Firma a fost înființată la data de 5 aprilie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, BEAUTY NET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 122.402 lei și un rezultat net de -24.515 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEAUTY NET SRL?

BEAUTY NET SRL (CUI 30042695) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BEAUTY NET SRL în sectorul său?

BEAUTY NET SRL ocupă locul 732 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEAUTY NET SRL față de firmele din același domeniu?

BEAUTY NET SRL este mai veche decât 60% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este BEAUTY NET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEAUTY NET SRL (CUI 30042695) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEAUTY NET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEAUTY NET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEAUTY NET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEAUTY NET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEAUTY NET SRL plătitoare de TVA?

Da, BEAUTY NET SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEAUTY NET SRL?

În anul 2024, BEAUTY NET SRL a raportat o cifră de afaceri de 122.402 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEAUTY NET SRL?

Firmoscop analizează BEAUTY NET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.