MES REVOLUTION SRL
Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.
Reprezentanți
HUȚANU RĂZVAN-GABRIEL · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 23 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 23 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 23 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută MES REVOLUTION SRL după CUI 30083423 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 344 de firme din Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,6%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 397 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 360.705 lei | -61.268 lei | 2 |
| 2024 | 381.372 lei | 58.033 lei | 1 |
| 2023 | 193.063 lei | 61.943 lei | 1 |
| 2022 | 148.691 lei | 123.546 lei | 1 |
| 2021 | 27.998 lei | 17.418 lei | 1 |
| 2020 | 35.866 lei | -4.057 lei | 1 |
| 2019 | 211.592 lei | 89.515 lei | 2 |
| 2018 | 260.565 lei | 176.025 lei | 2 |
| 2017 | 200.244 lei | 143.869 lei | 2 |
| 2016 | 219.268 lei | 190.180 lei | 1 |
| 2015 | 213.024 lei | 177.833 lei | 1 |
| 2014 | 232.723 lei | 216.547 lei | 1 |
| 2013 | 149.552 lei | 138.289 lei | 1 |
| 2012 | 72.495 lei | 65.343 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 32 din 103 firme active cu bilanț depus (CAEN 7733) |
| Vechime relativă | mai veche decât 66% dintre cele 169 firme active din sector |
| Sector | CAEN 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) → |
Contracte publice
Cumpărători: Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Ilfov, Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2016
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2016 → funcțiune
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Chiajna, Comuna Chiajna
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4408/2012 → J2016000815232
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Chiajna, Comuna Chiajna → Bucureşti Sectorul 6
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016000815232 → J40/4408/2012
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru MES REVOLUTION SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți MES REVOLUTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
MES REVOLUTION SRL, cu sediul în Sat Chiajna Com. Chiajna, are codul unic de înregistrare (CUI) 30083423, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000815232. Firma a fost înființată la data de 13 aprilie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN 7733).
La ultima verificare, MES REVOLUTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 360.705 lei și un rezultat net de -61.268 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are MES REVOLUTION SRL?
MES REVOLUTION SRL (CUI 30083423) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Ce loc ocupă MES REVOLUTION SRL în sectorul său?
MES REVOLUTION SRL ocupă locul 32 din 103 firme active cu bilanț depus în CAEN 7733 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)), după cifra de afaceri.
Cât de veche este MES REVOLUTION SRL față de firmele din același domeniu?
MES REVOLUTION SRL este mai veche decât 66% dintre cele 169 firme active cu CAEN 7733.
Este MES REVOLUTION SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare MES REVOLUTION SRL (CUI 30083423) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este MES REVOLUTION SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, MES REVOLUTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în MES REVOLUTION SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MES REVOLUTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este MES REVOLUTION SRL plătitoare de TVA?
Da, MES REVOLUTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a MES REVOLUTION SRL?
În anul 2025, MES REVOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 360.705 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MES REVOLUTION SRL?
Firmoscop analizează MES REVOLUTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- TOP CARS ACTIV CENTER S.R.L. · Sat Cornetu Com. Cornetu · CA 305.183 lei
- EASY QML S.R.L. · Sat Vadu Anei Com. Brăneşti · CA 113.391 lei
- ORIGINAL PRODUCTION SRL · Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti · CA 0 lei
- NEAGU GEORGE-FLORENTIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ · Orş. Voluntari
- COPY START PRIM SRL - SEDIU SECUNDAR · Sat Brăneşti Com. Brăneşti
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.