Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Braniştea Com. Oinacu
CUI 30107034 · J52/242/2012
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL
CUI 30107034
Nr. Reg. Comerțului J52/242/2012
Sediu social Str. Agentului nr. 14, Sat Braniştea Com. Oinacu, jud. GIURGIU, 87176
Telefon 0724453701

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHERGHINA ILEANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.04.2012
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL după CUI 30107034 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2014
179.876 lei
-77.0% vs 2013
Profit net 2014
19.523 lei
+1.4% vs 2013

Bonitate financiară

Marjă netă10.9%
Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-77%). · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2014 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 626.875 lei627K lei20122013: 773.009 lei773K lei20132014: 179.876 lei180K lei2014
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2014 179.876 lei 19.523 lei 2
2013 773.009 lei 19.247 lei 3
2012 626.875 lei 49.402 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2012–2014). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2014, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 725 zile+492 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,85%+8,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,17%−7,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,04×−3,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,09%−5,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,38%+0,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,83%+7,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 89.938 lei−167.732 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×−0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,44×−1,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 832 zile+597 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,84%+11,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2014 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2014. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.190 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 15.032 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Braniştea Com. Oinacu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30107034, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/242/2012. Firma a fost înființată la data de 23 aprilie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2014 a raportat o cifră de afaceri de 179.876 lei și un rezultat net de 19.523 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL?

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL (CUI 30107034) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL în sectorul său?

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL ocupă locul 2.190 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL este mai veche decât 42% dintre cele 15.032 firme active cu CAEN 4719.

Este MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL o firmă activă?

MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL?

În anul 2014, MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 179.876 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează MCA COLECTIV CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.