Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PANTOFIORI LA COMANDA SRL

PANTOFIORI LA COMANDA SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 30165094 · J40/5222/2012
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PANTOFIORI LA COMANDA SRL
CUI 30165094
Nr. Reg. Comerțului J40/5222/2012
Sediu social Str. Theodor D. Speranţia nr. 98, bl. S28, sc. 3, et. 8, ap. 88, Camera 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0766516228

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PENE IULIA-MIHAELA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2021
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PANTOFIORI LA COMANDA SRL după CUI 30165094 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
4.520 lei
-29.0% vs 2024
Profit net 2025
-542 lei
+43.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.760 lei20142015: 1.190 lei20152016: 3.099 lei20162017: 14.564 lei20172018: 34.816 lei20182019: 49.872 lei20192020: 21.375 lei20202021: 38.131 lei20212022: 56.491 lei20222023: 14.695 lei20232024: 6.375 lei20242025: 4.520 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.520 lei -542 lei
2024 6.375 lei -965 lei
2023 14.695 lei -4.318 lei 1
2022 56.491 lei 9.903 lei 1
2021 38.131 lei 4.869 lei 1
2020 21.375 lei 4.419 lei
2019 49.872 lei -3.477 lei 1
2018 34.816 lei -7.635 lei 1
2017 14.564 lei -2.558 lei 1
2016 3.099 lei 90 lei 1
2015 1.190 lei -433 lei
2014 1.760 lei -1.195 lei
2013 0 lei -907 lei
2012 420 lei -2.820 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 769 zile+274 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,99%+3,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 254,72%+0,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,39× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,49%+13,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -154,72%−0,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,21×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -10,71%+2,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.853 din 16.143 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 36.984 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2021 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PANTOFIORI LA COMANDA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PANTOFIORI LA COMANDA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PANTOFIORI LA COMANDA SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30165094, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5222/2012. Firma a fost înființată la data de 8 mai 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, PANTOFIORI LA COMANDA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.520 lei și un rezultat net de -542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PANTOFIORI LA COMANDA SRL?

PANTOFIORI LA COMANDA SRL (CUI 30165094) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PANTOFIORI LA COMANDA SRL în sectorul său?

PANTOFIORI LA COMANDA SRL ocupă locul 12.853 din 16.143 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PANTOFIORI LA COMANDA SRL față de firmele din același domeniu?

PANTOFIORI LA COMANDA SRL este mai veche decât 93% dintre cele 36.984 firme active cu CAEN 4791.

Este PANTOFIORI LA COMANDA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PANTOFIORI LA COMANDA SRL (CUI 30165094) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PANTOFIORI LA COMANDA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PANTOFIORI LA COMANDA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PANTOFIORI LA COMANDA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PANTOFIORI LA COMANDA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PANTOFIORI LA COMANDA SRL plătitoare de TVA?

Nu, PANTOFIORI LA COMANDA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PANTOFIORI LA COMANDA SRL?

În anul 2025, PANTOFIORI LA COMANDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.520 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PANTOFIORI LA COMANDA SRL?

Firmoscop analizează PANTOFIORI LA COMANDA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.