Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.

SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 30182133 · J2022009046403
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO30182133
Nr. Reg. Comerțului J2022009046403
Sediu social Cal. Victoriei nr. 145, et. 1, Modul 1.13, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10072
Telefon 0733999688

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

EMMANUEL PIERRE MARIE JACQUES AUBOURG · administratorSERGE CLAUDE GASTON · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.05.2022
CAEN4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. după CUI 30182133 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
6.077.191 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
-417.460 lei
+63.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.9%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 778 de firme din Comerț cu ridicata al produselor chimice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 749 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 3.125.618 lei20132014: 7.411.568 lei20142015: 7.982.542 lei20152016: 10.784.619 lei20162017: 7.694.332 lei20172018: 7.899.360 lei20182019: 7.024.022 lei20192020: 5.460.508 lei20202022: 28.637.377 lei20222023: 28.798.137 lei20232024: 6.211.505 lei20242025: 6.077.191 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.077.191 lei -417.460 lei 1
2024 6.211.505 lei -1.153.443 lei 1
2023 28.798.137 lei -3.501.376 lei 3
2022 28.637.377 lei -7.327.423 lei 3
2020 5.460.508 lei -454.655 lei 3
2019 7.024.022 lei -228.368 lei 3
2018 7.899.360 lei 78.166 lei 3
2017 7.694.332 lei -561.039 lei 3
2016 10.784.619 lei 240.913 lei 3
2015 7.982.542 lei -128.926 lei 3
2014 7.411.568 lei -283.913 lei 3
2013 3.125.618 lei -784.438 lei 3
2012 1.236.390 lei -309.484 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 192 zile−147 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile−50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,87%+11,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,66%+7,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,15%+5,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,66%−7,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 6.077.191 lei−134.314 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×+0,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,94×+2,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 74 zile−68 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,41%+9,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 231 din 648 firme active cu bilanț depus (CAEN 4685)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 817 firme active din sector
SectorCAEN 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Arad → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.05.2022
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/520/2012 → J2022009046403
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.05.2022 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Arad
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Arad
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022009046403 → J2/520/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Arad → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Arad → Bucureşti Sectorul 1

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30182133, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022009046403. Firma a fost înființată la data de 11 mai 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4685).

La ultima verificare, SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.077.191 lei și un rezultat net de -417.460 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.?

SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. (CUI 30182133) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. în sectorul său?

SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. ocupă locul 231 din 648 firme active cu bilanț depus în CAEN 4685 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. este mai veche decât 58% dintre cele 817 firme active cu CAEN 4685.

Este SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. (CUI 30182133) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.?

În anul 2025, SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.077.191 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L.?

Firmoscop analizează SNETOR EASTERN EUROPE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.