Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › OSIDIO GROUP SRL

OSIDIO GROUP SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 30650501 · J09/552/2012
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 242K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OSIDIO GROUP SRL
CUI 30650501
Nr. Reg. Comerțului J09/552/2012
Sediu social Cal. Călăraşilor nr. 305, bl. B1BIS, sc. 2, et. 5, ap. 43, CAMERA 1, Mun. Brăila, 810288
Telefon 0762664339

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefaliment
CAEN4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)241.783 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 241.783 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 15 septembrie 2021 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Brăila · dosar 1567/113/2021 15 septembrie 2021
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OSIDIO GROUP SRL după CUI 30650501 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
115.664 lei
-82.0% vs 2019
Profit net 2020
-168.304 lei
+25.1% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-145.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-82%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 30.143 lei30K lei20122013: 783.037 lei783K lei20132014: 1.336.302 lei1,3 mil. lei20142015: 1.675.019 lei1,7 mil. lei20152016: 2.795.952 lei2,8 mil. lei20162017: 2.141.613 lei2,1 mil. lei20172018: 3.003.827 lei3,0 mil. lei20182019: 638.318 lei638K lei20192020: 115.664 lei116K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 115.664 lei -168.304 lei 2
2019 638.318 lei -224.805 lei 3
2018 3.003.827 lei -204.162 lei 6
2017 2.141.613 lei 71.047 lei 7
2016 2.795.952 lei 27.722 lei 7
2015 1.675.019 lei 167.248 lei 4
2014 1.336.302 lei 85.462 lei 3
2013 783.037 lei 64.197 lei 1
2012 30.143 lei 4.989 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2012–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.103 zile+5.847 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.859 zile+2.290 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -145,51%−110,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 136,11%+11,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,73×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,18%+2,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -36,1%−11,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 57.832 lei−154.941 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,07×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,18×−0,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.060 zile+1.678 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -57,09%−31,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 628 din 862 firme active cu bilanț depus (CAEN 4661)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 1.327 firme active din sector
SectorCAEN 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/552/2012 → J09/552/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/552/2012 → J9/552/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/552/2012 → J09/552/2012

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OSIDIO GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OSIDIO GROUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OSIDIO GROUP SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 30650501, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/552/2012. Firma a fost înființată la data de 11 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN 4661).

La ultima verificare, OSIDIO GROUP SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 242K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 115.664 lei și un rezultat net de -168.304 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OSIDIO GROUP SRL?

OSIDIO GROUP SRL (CUI 30650501) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă OSIDIO GROUP SRL în sectorul său?

OSIDIO GROUP SRL ocupă locul 628 din 862 firme active cu bilanț depus în CAEN 4661 (Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OSIDIO GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

OSIDIO GROUP SRL este mai veche decât 62% dintre cele 1.327 firme active cu CAEN 4661.

Este OSIDIO GROUP SRL o firmă activă?

Nu — OSIDIO GROUP SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este OSIDIO GROUP SRL în insolvență?

La ultima verificare, OSIDIO GROUP SRL (CUI 30650501) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are OSIDIO GROUP SRL datorii la stat?

La ultima verificare, OSIDIO GROUP SRL figura cu restanțe de 241.783 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în OSIDIO GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OSIDIO GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OSIDIO GROUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, OSIDIO GROUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OSIDIO GROUP SRL?

În anul 2020, OSIDIO GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 115.664 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OSIDIO GROUP SRL?

Firmoscop analizează OSIDIO GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.