Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › MADE PC COOL SAD SRL

MADE PC COOL SAD SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 30779035 · J17/1223/2012
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
InsolvențăPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADE PC COOL SAD SRL
Cod fiscal (CIF) RO30779035
Nr. Reg. Comerțului J17/1223/2012
Sediu social Str. Tecuci nr. 206, bl. O6, sc. 2, et. 4, ap. 37, Mun. Galaţi, 800280
Telefon 0740245377

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

CONSULT BANCRUPTCY IPURL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Stareinsolvență
CAEN9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 28 noiembrie 2025 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · Tribunalul Galaţi · dosar 2928/121/2025 28 noiembrie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADE PC COOL SAD SRL după CUI 30779035 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
732.071 lei
+40.0% vs 2024
Profit net 2025
91.519 lei
+4269.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.903 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Datorii / capital4.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.007.527 lei20142015: 212.335 lei20152016: 291.693 lei20162017: 263.919 lei20172018: 263.684 lei20182019: 282.019 lei20192020: 504.751 lei20202021: 662.870 lei20212022: 513.851 lei20222023: 454.643 lei20232024: 522.160 lei20242025: 732.071 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 732.071 lei 91.519 lei
2024 522.160 lei -2.195 lei 1
2023 454.643 lei -43.548 lei 1
2022 513.851 lei 76.142 lei 1
2021 662.870 lei 177.655 lei 1
2020 504.751 lei 108.496 lei 1
2019 282.019 lei -34.840 lei 1
2018 263.684 lei 603 lei
2017 263.919 lei 550 lei 1
2016 291.693 lei 11.695 lei
2015 212.335 lei -28.894 lei
2014 1.007.527 lei 3.968 lei
2013 192.508 lei -29.504 lei
2012 1.752 lei -4.616 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,5%+12,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,23%−70,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×+0,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 194,83% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,51%+41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,77%+70,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,08×−2,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,36%+14,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 90 din 1.214 firme active cu bilanț depus (CAEN 9511)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 2.369 firme active din sector
SectorCAEN 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 12.10.2012 → insolvență

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADE PC COOL SAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADE PC COOL SAD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MADE PC COOL SAD SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 30779035, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1223/2012. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 9511).

La ultima verificare, MADE PC COOL SAD SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 732.071 lei și un rezultat net de 91.519 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADE PC COOL SAD SRL?

MADE PC COOL SAD SRL (CUI 30779035) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MADE PC COOL SAD SRL în sectorul său?

MADE PC COOL SAD SRL ocupă locul 90 din 1.214 firme active cu bilanț depus în CAEN 9511 (Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADE PC COOL SAD SRL față de firmele din același domeniu?

MADE PC COOL SAD SRL este mai veche decât 48% dintre cele 2.369 firme active cu CAEN 9511.

Este MADE PC COOL SAD SRL o firmă activă?

Nu — MADE PC COOL SAD SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MADE PC COOL SAD SRL în insolvență?

La ultima verificare, MADE PC COOL SAD SRL (CUI 30779035) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în MADE PC COOL SAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADE PC COOL SAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADE PC COOL SAD SRL plătitoare de TVA?

Da, MADE PC COOL SAD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADE PC COOL SAD SRL?

În anul 2025, MADE PC COOL SAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 732.071 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADE PC COOL SAD SRL?

Firmoscop analizează MADE PC COOL SAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.