Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › MONDEX PRODUCŢIE SRL

MONDEX PRODUCŢIE SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 30782812 · J32/902/2012
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MONDEX PRODUCŢIE SRL
CUI 30782812
Nr. Reg. Comerțului J32/902/2012
Sediu social Str. Malului nr. 5A, et. 2, cam. 76, Mun. Sibiu, 550197
Telefon 0722-233313

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 05.08.2025
CAEN1431 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MONDEX PRODUCŢIE SRL după CUI 30782812 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
0 lei
-100.0% vs 2023
Profit net 2024
-1.528 lei
+99.9% vs 2023

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.813.261 lei20142015: 8.427.392 lei20152016: 9.217.107 lei20162017: 8.919.395 lei20172018: 7.140.018 lei20182019: 6.528.562 lei20192020: 4.029.777 lei20202021: 4.012.545 lei20212022: 4.888.216 lei20222023: 17.378 lei20232024: 0 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 0 lei -1.528 lei 0
2023 17.378 lei -1.070.113 lei 12
2022 4.888.216 lei -1.645.778 lei 48
2021 4.012.545 lei -1.552.955 lei 52
2020 4.029.777 lei -1.845.811 lei 55
2019 6.528.562 lei -1.933.609 lei 64
2018 7.140.018 lei -1.903.388 lei 71
2017 8.919.395 lei 193.553 lei 82
2016 9.217.107 lei 427.656 lei 96
2015 8.427.392 lei -1.687.918 lei 108
2014 3.813.261 lei 78.411 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2014–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 20.338,75%+522,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,82%+1.923,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -20.238,75%−522,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −0,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -100%−1,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36 din 39 firme active cu bilanț depus (CAEN 1431)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 82 firme active din sector
SectorCAEN 1431 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MONDEX PRODUCŢIE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MONDEX PRODUCŢIE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MONDEX PRODUCŢIE SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30782812, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/902/2012. Firma a fost înființată la data de 15 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie (CAEN 1431).

La ultima verificare, MONDEX PRODUCŢIE SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -1.528 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MONDEX PRODUCŢIE SRL?

MONDEX PRODUCŢIE SRL (CUI 30782812) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MONDEX PRODUCŢIE SRL în sectorul său?

MONDEX PRODUCŢIE SRL ocupă locul 36 din 39 firme active cu bilanț depus în CAEN 1431 (Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MONDEX PRODUCŢIE SRL față de firmele din același domeniu?

MONDEX PRODUCŢIE SRL este mai veche decât 41% dintre cele 82 firme active cu CAEN 1431.

Este MONDEX PRODUCŢIE SRL o firmă activă?

Nu — MONDEX PRODUCŢIE SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MONDEX PRODUCŢIE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MONDEX PRODUCŢIE SRL (CUI 30782812) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MONDEX PRODUCŢIE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MONDEX PRODUCŢIE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MONDEX PRODUCŢIE SRL plătitoare de TVA?

Nu, MONDEX PRODUCŢIE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MONDEX PRODUCŢIE SRL?

În anul 2024, MONDEX PRODUCŢIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MONDEX PRODUCŢIE SRL?

Firmoscop analizează MONDEX PRODUCŢIE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.