Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › M.A.V. PRESS SRL

M.A.V. PRESS SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 30841536 · J35/2646/2012
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M.A.V. PRESS SRL
CUI 30841536
Nr. Reg. Comerțului J35/2646/2012
Sediu social Str. Acad. Remus Răduleţ nr. 22A, BIROUL 6, Mun. Timişoara
Telefon 0788277838

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

S.C.P. CONSULTIM LICHIDARI S.P.R.L. · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M.A.V. PRESS SRL după CUI 30841536 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
32.200 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
3.577 lei
-59.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 30.699.292 lei20142015: 38.729.878 lei20152016: 39.304.012 lei20162017: 36.710.719 lei20172018: 38.107.720 lei20182019: 35.352.596 lei20192020: 12.606.958 lei20202021: 125.543 lei20212022: -62.191 lei20222023: 211.382 lei20232024: 33.600 lei20242025: 32.200 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 32.200 lei 3.577 lei 0
2024 33.600 lei 8.782 lei 0
2023 211.382 lei 81.055 lei 0
2022 -62.191 lei 217 lei 0
2021 125.543 lei -24.652 lei 0
2020 12.606.958 lei -1.809.167 lei 15
2019 35.352.596 lei -277.348 lei 16
2018 38.107.720 lei -552.269 lei 20
2017 36.710.719 lei -1.181.521 lei 28
2016 39.304.012 lei -227.229 lei 31
2015 38.729.878 lei 715.361 lei 29
2014 30.699.292 lei -993.840 lei 41
2013 4.861.581 lei -185.538 lei 35

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 161.101 zile+6.594 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107.131 zile+4.440 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,11%−15,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 145,45% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,69× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,04% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -45,45% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,11× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3.414 zile+142 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,19%−1,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.315 din 9.639 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 20.934 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M.A.V. PRESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M.A.V. PRESS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M.A.V. PRESS SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 30841536, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/2646/2012. Firma a fost înființată la data de 29 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, M.A.V. PRESS SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.200 lei și un rezultat net de 3.577 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M.A.V. PRESS SRL?

M.A.V. PRESS SRL (CUI 30841536) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă M.A.V. PRESS SRL în sectorul său?

M.A.V. PRESS SRL ocupă locul 7.315 din 9.639 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M.A.V. PRESS SRL față de firmele din același domeniu?

M.A.V. PRESS SRL este mai veche decât 65% dintre cele 20.934 firme active cu CAEN 4619.

Este M.A.V. PRESS SRL o firmă activă?

Nu — M.A.V. PRESS SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este M.A.V. PRESS SRL în insolvență?

La ultima verificare, M.A.V. PRESS SRL (CUI 30841536) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în M.A.V. PRESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M.A.V. PRESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M.A.V. PRESS SRL plătitoare de TVA?

Nu, M.A.V. PRESS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M.A.V. PRESS SRL?

În anul 2025, M.A.V. PRESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.200 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M.A.V. PRESS SRL?

Firmoscop analizează M.A.V. PRESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.