Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › DIVINFEMININ SRL

DIVINFEMININ SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 31181144 · J26/123/2013
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIVINFEMININ SRL
CUI 31181144
Nr. Reg. Comerțului J26/123/2013
Sediu social Str. Decebal nr. 12, Mun. Târgu Mureş, 540248
Telefon 0740086632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

MARCU NATALIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.02.2013
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIVINFEMININ SRL după CUI 31181144 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2020
4.086 lei
-85.0% vs 2019
Profit net 2020
808 lei
-82.3% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă19.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-85%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 15.289 lei15K lei20132014: 27.767 lei28K lei20142015: 33.417 lei33K lei20152016: 25.634 lei26K lei20162017: 83.157 lei83K lei20172018: 64.542 lei65K lei20182019: 26.799 lei27K lei20192020: 4.086 lei4.086 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 4.086 lei 808 lei
2019 26.799 lei 4.574 lei
2018 64.542 lei 3.580 lei
2017 83.157 lei 9.715 lei 1
2016 25.634 lei -25.216 lei 1
2015 33.417 lei -7.924 lei
2014 27.767 lei 8.861 lei
2013 15.289 lei 52 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.344 zile+871 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 215 zile+190 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,77%+2,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 416,56%+262,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,38%+2,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -148,16%−120,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,13×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 29,47%+4,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.139 din 6.117 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 14.278 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIVINFEMININ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIVINFEMININ SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIVINFEMININ SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 31181144, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/123/2013. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, DIVINFEMININ SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 4.086 lei și un rezultat net de 808 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIVINFEMININ SRL?

DIVINFEMININ SRL (CUI 31181144) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DIVINFEMININ SRL în sectorul său?

DIVINFEMININ SRL ocupă locul 5.139 din 6.117 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIVINFEMININ SRL față de firmele din același domeniu?

DIVINFEMININ SRL este mai veche decât 86% dintre cele 14.278 firme active cu CAEN 9329.

Este DIVINFEMININ SRL o firmă activă?

DIVINFEMININ SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DIVINFEMININ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIVINFEMININ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIVINFEMININ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIVINFEMININ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIVINFEMININ SRL plătitoare de TVA?

Nu, DIVINFEMININ SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIVINFEMININ SRL?

În anul 2020, DIVINFEMININ SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.086 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIVINFEMININ SRL?

Firmoscop analizează DIVINFEMININ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.