Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › VALE ROXANA DENISA SRL

VALE ROXANA DENISA SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Parţa Com. Parţa
CUI 31196072 · J35/300/2013
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALE ROXANA DENISA SRL
CUI 31196072
Nr. Reg. Comerțului J35/300/2013
Sediu Sat Parţa Com. Parţa, Timiş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 21.03.2024
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALE ROXANA DENISA SRL după CUI 31196072 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2022
446.647 lei
-51.0% vs 2021
Profit net 2022
37.581 lei
+871.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă8.4%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 29.120 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-51%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 226.381 lei226K lei20132014: 386.432 lei386K lei20142015: 414.946 lei415K lei20152016: 544.024 lei544K lei20162017: 538.383 lei538K lei20172018: 514.774 lei515K lei20182019: 849.380 lei849K lei20192020: 641.913 lei642K lei20202021: 905.732 lei906K lei20212022: 446.647 lei447K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 446.647 lei 37.581 lei 2
2021 905.732 lei 3.869 lei 3
2020 641.913 lei -67.754 lei 4
2019 849.380 lei -23.488 lei 4
2018 514.774 lei -53.848 lei 4
2017 538.383 lei -84.574 lei 10
2016 544.024 lei -45.057 lei 7
2015 414.946 lei -71.282 lei 8
2014 386.432 lei -115.202 lei 8
2013 226.381 lei -61.223 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2013–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 707 zile+261 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,41%+7,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 223,84%+36,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,45×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,73%+9,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -123,84%−36,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 223.324 lei−78.587 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,26×−0,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 289 zile+80 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,39%+8,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.157 din 9.532 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 21.050 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALE ROXANA DENISA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALE ROXANA DENISA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VALE ROXANA DENISA SRL, cu sediul în Sat Parţa Com. Parţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 31196072, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/300/2013. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, VALE ROXANA DENISA SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 446.647 lei și un rezultat net de 37.581 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALE ROXANA DENISA SRL?

VALE ROXANA DENISA SRL (CUI 31196072) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VALE ROXANA DENISA SRL în sectorul său?

VALE ROXANA DENISA SRL ocupă locul 2.157 din 9.532 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALE ROXANA DENISA SRL față de firmele din același domeniu?

VALE ROXANA DENISA SRL este mai veche decât 70% dintre cele 21.050 firme active cu CAEN 5610.

Este VALE ROXANA DENISA SRL o firmă activă?

Nu — VALE ROXANA DENISA SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VALE ROXANA DENISA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VALE ROXANA DENISA SRL (CUI 31196072) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VALE ROXANA DENISA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALE ROXANA DENISA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALE ROXANA DENISA SRL plătitoare de TVA?

Nu, VALE ROXANA DENISA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALE ROXANA DENISA SRL?

În anul 2022, VALE ROXANA DENISA SRL a raportat o cifră de afaceri de 446.647 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALE ROXANA DENISA SRL?

Firmoscop analizează VALE ROXANA DENISA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.