Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › PRO VINART SRL

PRO VINART SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 31203250 · J12/370/2013
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRO VINART SRL
CUI 31203250
Nr. Reg. Comerțului J12/370/2013
Sediu social Str. Mehedinţi nr. 42-44, ap. 93, Mun. Cluj-Napoca, 400672
Telefon 0747267907

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 21.06.2024
CAEN4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRO VINART SRL după CUI 31203250 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2022
102.718 lei
-26.0% vs 2019
Profit net 2022
-33.629 lei
+24.8% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-32.7%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 368 de firme din Comerț cu amănuntul al băuturilor care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 5,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 67% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 378 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 53.466 lei53K lei20132014: 95.992 lei96K lei20142015: 111.380 lei111K lei20152016: 102.076 lei102K lei20162017: 165.665 lei166K lei20172018: 116.767 lei117K lei20182019: 138.415 lei138K lei20192022: 102.718 lei103K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 102.718 lei -33.629 lei 2
2019 138.415 lei -44.719 lei 3
2018 116.767 lei -19.711 lei 2
2017 165.665 lei -34.177 lei 3
2016 102.076 lei -7.956 lei 1
2015 111.380 lei -8.674 lei 2
2014 95.992 lei -2.401 lei 2
2013 53.466 lei 450 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 903 zile+495 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,74%−0,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.687,64%+4.278,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -620,23%−501,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4.587,64%−4.278,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 51.359 lei+5.221 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 18,94×+15,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,36×+33,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−70 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -24,15%−0,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 410 din 741 firme active cu bilanț depus (CAEN 4725)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 1.395 firme active din sector
SectorCAEN 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRO VINART SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRO VINART SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRO VINART SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 31203250, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/370/2013. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN 4725).

La ultima verificare, PRO VINART SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 102.718 lei și un rezultat net de -33.629 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRO VINART SRL?

PRO VINART SRL (CUI 31203250) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PRO VINART SRL în sectorul său?

PRO VINART SRL ocupă locul 410 din 741 firme active cu bilanț depus în CAEN 4725 (Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRO VINART SRL față de firmele din același domeniu?

PRO VINART SRL este mai veche decât 58% dintre cele 1.395 firme active cu CAEN 4725.

Este PRO VINART SRL o firmă activă?

Nu — PRO VINART SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PRO VINART SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PRO VINART SRL (CUI 31203250) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PRO VINART SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRO VINART SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRO VINART SRL plătitoare de TVA?

Nu, PRO VINART SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRO VINART SRL?

În anul 2022, PRO VINART SRL a raportat o cifră de afaceri de 102.718 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRO VINART SRL?

Firmoscop analizează PRO VINART SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.