Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MATTI SOLUTIONS SRL

MATTI SOLUTIONS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 31223843 · J12/451/2013
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 3,5 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATTI SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO31223843
Nr. Reg. Comerțului J12/451/2013
Sediu social Str. Dâmboviţei nr. 22, sc. 3, et. 1, ap. 23, Mun. Cluj-Napoca, 400584

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PRESTIGIU SPRL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)3.473.908 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 3.473.908 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 10 noiembrie 2023 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Specializat Cluj · dosar 754/1285/2023 10 noiembrie 2023
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATTI SOLUTIONS SRL după CUI 31223843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
624.640 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
510.400 lei
+198.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă81.7%
Față de sectorpeste 97% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 308.743 lei20132014: 1.170.823 lei20142015: 296.763 lei20152016: 1.641.517 lei20162017: 3.249.898 lei20172019: 7.359.705 lei20192020: 17.499.700 lei20202021: 23.696.439 lei20212023: 2.058.705 lei20232024: 0 lei20242025: 624.640 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 624.640 lei 510.400 lei
2024 0 lei -518.426 lei 1
2023 2.058.705 lei -5.616.082 lei 5
2021 23.696.439 lei 112.694 lei 41
2020 17.499.700 lei 1.930.450 lei 36
2019 7.359.705 lei 1.389.317 lei 37
2017 3.249.898 lei 388.855 lei 21
2016 1.641.517 lei 124.892 lei 16
2015 296.763 lei 3.998 lei 4
2014 1.170.823 lei 1.287 lei 10
2013 308.743 lei 25.910 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.699 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.782 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,71% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 421,21%−316,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,74%+76,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -302,23%+300,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,33× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,45× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 252 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 600,54%+700,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.869 din 32.096 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 67.249 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)6.694.149 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 13.02.2013 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATTI SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATTI SOLUTIONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATTI SOLUTIONS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 31223843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/451/2013. Firma a fost înființată la data de 13 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, MATTI SOLUTIONS SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 3,5 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 624.640 lei și un rezultat net de 510.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATTI SOLUTIONS SRL?

MATTI SOLUTIONS SRL (CUI 31223843) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MATTI SOLUTIONS SRL în sectorul său?

MATTI SOLUTIONS SRL ocupă locul 5.869 din 32.096 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATTI SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

MATTI SOLUTIONS SRL este mai veche decât 68% dintre cele 67.249 firme active cu CAEN 4120.

Este MATTI SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Nu — MATTI SOLUTIONS SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MATTI SOLUTIONS SRL în insolvență?

La ultima verificare, MATTI SOLUTIONS SRL (CUI 31223843) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MATTI SOLUTIONS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, MATTI SOLUTIONS SRL figura cu restanțe de 3.473.908 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MATTI SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATTI SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATTI SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, MATTI SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATTI SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, MATTI SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 624.640 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATTI SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează MATTI SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.