Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › INERT RESOURCES 2013 SRL

INERT RESOURCES 2013 SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 31429925 · J11/158/2013
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INERT RESOURCES 2013 SRL
CUI 31429925
Nr. Reg. Comerțului J11/158/2013
Sediu social Str. Laminoarelor nr. 6, et. 1, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 320027

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ADIL BILGIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.03.2013
CAEN3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INERT RESOURCES 2013 SRL după CUI 31429925 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2018
1.172.324 lei
-32.0% vs 2017
Profit net 2018
-573.722 lei
-214.1% vs 2017

Bonitate financiară

Marjă netă-48.9%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 461.307 lei461K lei20132014: 1.331.307 lei1,3 mil. lei20142015: 2.541.066 lei2,5 mil. lei20152016: 1.080.968 lei1,1 mil. lei20162017: 1.722.311 lei1,7 mil. lei20172018: 1.172.324 lei1,2 mil. lei2018
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 1.172.324 lei -573.722 lei 3
2017 1.722.311 lei 502.676 lei 3
2016 1.080.968 lei 44.059 lei 5
2015 2.541.066 lei 564.336 lei 3
2014 1.331.307 lei 171.786 lei 1
2013 461.307 lei 122.452 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2013–2018). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile+80 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 211 zile+35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -48,94%−78,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,12%+24,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,21×−12,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×+0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -82,38%−121,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -56,74%−93,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,88%−24,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 390.775 lei−183.329 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,33×+1,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile−23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -32,36%−74,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 146 din 688 firme active cu bilanț depus (CAEN 3832)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 1.601 firme active din sector
SectorCAEN 3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 28.03.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.03.2013 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INERT RESOURCES 2013 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INERT RESOURCES 2013 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INERT RESOURCES 2013 SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 31429925, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/158/2013. Firma a fost înființată la data de 28 martie 2013 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN 3832).

La ultima verificare, INERT RESOURCES 2013 SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 1.172.324 lei și un rezultat net de -573.722 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INERT RESOURCES 2013 SRL?

INERT RESOURCES 2013 SRL (CUI 31429925) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă INERT RESOURCES 2013 SRL în sectorul său?

INERT RESOURCES 2013 SRL ocupă locul 146 din 688 firme active cu bilanț depus în CAEN 3832 (Recuperarea materialelor reciclabile sortate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INERT RESOURCES 2013 SRL față de firmele din același domeniu?

INERT RESOURCES 2013 SRL este mai veche decât 44% dintre cele 1.601 firme active cu CAEN 3832.

Este INERT RESOURCES 2013 SRL o firmă activă?

INERT RESOURCES 2013 SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este INERT RESOURCES 2013 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INERT RESOURCES 2013 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INERT RESOURCES 2013 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INERT RESOURCES 2013 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INERT RESOURCES 2013 SRL plătitoare de TVA?

Nu, INERT RESOURCES 2013 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INERT RESOURCES 2013 SRL?

În anul 2018, INERT RESOURCES 2013 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.172.324 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INERT RESOURCES 2013 SRL?

Firmoscop analizează INERT RESOURCES 2013 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.