Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › PHARMATHERAPY S.R.L.

PHARMATHERAPY S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 31436442 · J30/257/2013
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PHARMATHERAPY S.R.L.
CUI 31436442
Nr. Reg. Comerțului J30/257/2013
Sediu social Str. Nichita Stănescu nr. 28, Mun. Satu Mare, 440049

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PAUL IOAN SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2013
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PHARMATHERAPY S.R.L. după CUI 31436442 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2024
96.148 lei
+13.0% vs 2023
Profit net 2024
27.664 lei
+18.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă28.8%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.865 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 13% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.940 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 21.784 lei22K lei20142019: 3.000 lei3.000 lei20192020: 58.002 lei58K lei20202021: 58.000 lei58K lei20212022: 60.000 lei60K lei20222023: 84.900 lei85K lei20232024: 96.148 lei96K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 96.148 lei 27.664 lei 1
2023 84.900 lei 23.337 lei 3
2022 60.000 lei 19.829 lei 2
2021 58.000 lei 16.135 lei 1
2020 58.002 lei 26.291 lei 1
2019 3.000 lei 2.910 lei
2017 0 lei
2016 -1.476 lei
2014 21.784 lei -7.093 lei 1
2013 0 lei -8.199 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 602 zile−309 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 119 zile−185 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,77%+1,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,68%−12,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,36×−1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,77%−2,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,06%+2,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,32%+12,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 96.148 lei+67.848 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,35×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 39,57×+29,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile−27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,27%+15,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.709 din 3.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 4.652 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PHARMATHERAPY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PHARMATHERAPY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PHARMATHERAPY S.R.L., cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 31436442, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/257/2013. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, PHARMATHERAPY S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 96.148 lei și un rezultat net de 27.664 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PHARMATHERAPY S.R.L.?

PHARMATHERAPY S.R.L. (CUI 31436442) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PHARMATHERAPY S.R.L. în sectorul său?

PHARMATHERAPY S.R.L. ocupă locul 2.709 din 3.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PHARMATHERAPY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PHARMATHERAPY S.R.L. este mai veche decât 33% dintre cele 4.652 firme active cu CAEN 4773.

Este PHARMATHERAPY S.R.L. o firmă activă?

PHARMATHERAPY S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PHARMATHERAPY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PHARMATHERAPY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PHARMATHERAPY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PHARMATHERAPY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PHARMATHERAPY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PHARMATHERAPY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PHARMATHERAPY S.R.L.?

În anul 2024, PHARMATHERAPY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 96.148 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PHARMATHERAPY S.R.L.?

Firmoscop analizează PHARMATHERAPY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.