UTILAJ AGROPRIM PROD SRL
Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 17 august 2026.
Reprezentanți
DANIELESCU CECILIA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 17 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 17 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 17 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 17 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 17 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută UTILAJ AGROPRIM PROD SRL după CUI 31494850 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-51%).
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 19.822 lei | -167.730 lei | 1 |
| 2024 | 40.450 lei | -55.458 lei | 1 |
| 2015 | 1.560 lei | -33.093 lei | 1 |
| 2014 | 0 lei | -24.947 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 3.199 din 4.061 firme active cu bilanț depus (CAEN 4776) |
| Vechime relativă | mai veche decât 68% dintre cele 9.124 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate → |
Contracte publice
Cumpărători: COMUNA BUCOV (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI BUCOV), COMUNA NOCRICH (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI NOCRICH, JUDETUL SIBIU)
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru UTILAJ AGROPRIM PROD SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți UTILAJ AGROPRIM PROD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
UTILAJ AGROPRIM PROD SRL, cu sediul în Sat Târgşoru Vechi Com. Târgşoru Vechi, are codul unic de înregistrare (CUI) 31494850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/563/2013. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN 4776).
La ultima verificare, UTILAJ AGROPRIM PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.822 lei și un rezultat net de -167.730 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 17 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are UTILAJ AGROPRIM PROD SRL?
UTILAJ AGROPRIM PROD SRL (CUI 31494850) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 17 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Ce loc ocupă UTILAJ AGROPRIM PROD SRL în sectorul său?
UTILAJ AGROPRIM PROD SRL ocupă locul 3.199 din 4.061 firme active cu bilanț depus în CAEN 4776 (Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate), după cifra de afaceri.
Cât de veche este UTILAJ AGROPRIM PROD SRL față de firmele din același domeniu?
UTILAJ AGROPRIM PROD SRL este mai veche decât 68% dintre cele 9.124 firme active cu CAEN 4776.
Este UTILAJ AGROPRIM PROD SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare UTILAJ AGROPRIM PROD SRL (CUI 31494850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este UTILAJ AGROPRIM PROD SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, UTILAJ AGROPRIM PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în UTILAJ AGROPRIM PROD SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UTILAJ AGROPRIM PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este UTILAJ AGROPRIM PROD SRL plătitoare de TVA?
Da, UTILAJ AGROPRIM PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a UTILAJ AGROPRIM PROD SRL?
În anul 2025, UTILAJ AGROPRIM PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.822 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UTILAJ AGROPRIM PROD SRL?
Firmoscop analizează UTILAJ AGROPRIM PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- GRANDY SRL · Mun. Câmpina · CA 18.793.713 lei
- CHIC SRL · Mun. Ploieşti · CA 3.317.866 lei
- AFA FLOWERS MARKET S.R.L. · Orş. Urlaţi · CA 2.268.830 lei
- EVELENA BLOOM S.R.L. · Mun. Ploieşti · CA 1.576.923 lei
- GARDENFLOR SRL · Sat Băltiţa Com. Măneşti · CA 1.252.633 lei
- SONY MAG S.R.L. · Sat Mireşu Mare Com. Sângeru · CA 1.154.971 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 17 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.