Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › B C B GAS SRL

B C B GAS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Dej
CUI 31651092 · J12/1597/2013
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 136K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire B C B GAS SRL
CUI 31651092
Nr. Reg. Comerțului J12/1597/2013
Sediu social Str. Bistriţei nr. 42C, Mun. Dej, jud. CLUJ, 405200
Telefon 0752205020

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ZAGONY ALEXANDRU-IOSIF · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)135.865 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 135.865 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 3 aprilie 2026 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Specializat Cluj · dosar 243/1285/2026 3 aprilie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută B C B GAS SRL după CUI 31651092 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
66.687 lei
-95.0% vs 2024
Profit net 2025
17.438 lei
+248.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.1%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 152.307 lei20132014: 779.882 lei20142015: 1.002.925 lei20152016: 874.452 lei20162017: 743.935 lei20172018: 560.377 lei20182019: 10.000 lei20192020: 10.000 lei20202021: 2.017 lei20212023: 657.044 lei20232024: 1.247.773 lei20242025: 66.687 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.687 lei 17.438 lei 0
2024 1.247.773 lei -11.762 lei 2
2023 657.044 lei -90.789 lei
2021 2.017 lei -24.553 lei
2020 10.000 lei -33.057 lei
2019 10.000 lei -42.689 lei
2018 560.377 lei -54.171 lei 2
2017 743.935 lei 3.887 lei 4
2016 874.452 lei 118.854 lei 4
2015 1.002.925 lei 148.921 lei 3
2014 779.882 lei 64.321 lei 3
2013 152.307 lei -4.922 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.034 zile+924 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,15%+27,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6.192,66%+6.011,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,53 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 571,74%+577,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -6.092,66%−6.011,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 21,86×+15,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 39,92%+40,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34.781 din 45.271 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.05.2013 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru B C B GAS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți B C B GAS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

B C B GAS SRL, cu sediul în Mun. Dej, are codul unic de înregistrare (CUI) 31651092, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1597/2013. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2013 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, B C B GAS SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 136K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.687 lei și un rezultat net de 17.438 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are B C B GAS SRL?

B C B GAS SRL (CUI 31651092) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă B C B GAS SRL în sectorul său?

B C B GAS SRL ocupă locul 34.781 din 45.271 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este B C B GAS SRL față de firmele din același domeniu?

B C B GAS SRL este mai veche decât 70% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este B C B GAS SRL o firmă activă?

Nu — B C B GAS SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este B C B GAS SRL în insolvență?

La ultima verificare, B C B GAS SRL (CUI 31651092) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are B C B GAS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, B C B GAS SRL figura cu restanțe de 135.865 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în B C B GAS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru B C B GAS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este B C B GAS SRL plătitoare de TVA?

Nu, B C B GAS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a B C B GAS SRL?

În anul 2025, B C B GAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.687 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu B C B GAS SRL?

Firmoscop analizează B C B GAS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.