Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 31653964 · J2020003281237
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.
CUI 31653964
Nr. Reg. Comerțului J2020003281237
Sediu social Str. Fabricii nr. 26B, et. 11, ap. 113, ANSAMBLUL REZIDENTIAL QUADRA 2. TRONSONUL N, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMION GIULIAN-ANGEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 17.09.2025
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. după CUI 31653964 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2022
164.728 lei
-23.0% vs 2021
Profit net 2022
-38.847 lei
-179.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-23.6%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.217 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 5,4%.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 14.576 lei15K lei20132014: 43.964 lei44K lei20142015: 44.865 lei45K lei20152016: 49.397 lei49K lei20162017: 43.567 lei44K lei20172018: 51.507 lei52K lei20182019: 59.887 lei60K lei20192020: 81.553 lei82K lei20202021: 212.634 lei213K lei20212022: 164.728 lei165K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 164.728 lei -38.847 lei
2021 212.634 lei 49.002 lei
2020 81.553 lei 4.528 lei 2
2019 59.887 lei 957 lei 2
2018 51.507 lei 96.837 lei 1
2017 43.567 lei -29.975 lei 2
2016 49.397 lei -17.818 lei
2015 44.865 lei -25.528 lei
2014 43.964 lei -12.288 lei
2013 14.576 lei -12.078 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2013–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 136 zile+58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,58%−46,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,19%+33,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26×−0,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,8×+2,97 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -241,42%−330,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -50,25%−99,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,81%−33,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,13× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,13× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 171 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,07%−52,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.020 din 11.193 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 18.042 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.09.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 17.09.2025 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6303/2013 → J2020003281237
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020003281237 → J40/6303/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 31653964, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020003281237. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 164.728 lei și un rezultat net de -38.847 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.?

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. (CUI 31653964) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 6.020 din 11.193 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 65% dintre cele 18.042 firme active cu CAEN 4322.

Este DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENNIONE CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2022, DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 164.728 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENNIONE CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează DENNIONE CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.