Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › CESIQA S.R.L.

CESIQA S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Deva
CUI 31812440 · J20/559/2013
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CESIQA S.R.L.
CUI 31812440
Nr. Reg. Comerțului J20/559/2013
Sediu social Str. Simion Bărnuţiu nr. 35, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330065

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 05.08.2024
CAEN4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CESIQA S.R.L. după CUI 31812440 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2022
76.236 lei
-71.0% vs 2020
Profit net 2022
-19.057 lei
-128.5% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-25.0%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 306 de firme din Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 27,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 387 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-71%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 13.994 lei14K lei20132014: 63.039 lei63K lei20142015: 137.091 lei137K lei20152016: 146.532 lei147K lei20162017: 125.022 lei125K lei20172018: 123.497 lei123K lei20182019: 279.593 lei280K lei20192020: 263.824 lei264K lei20202022: 76.236 lei76K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 76.236 lei -19.057 lei 1
2020 263.824 lei 66.867 lei 1
2019 279.593 lei 64.668 lei 1
2018 123.497 lei 1.107 lei 1
2017 125.022 lei 51.883 lei
2016 146.532 lei 79.748 lei
2015 137.091 lei 81.023 lei
2014 63.039 lei 41.861 lei
2013 13.994 lei 11.287 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2013–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 455 zile+323 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.810 zile+2.189 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25%−50,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,2%−3,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,17×+0,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,19× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -3,87%−20,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,25%−16,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,8%+3,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.236 lei−187.588 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,13×−0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -18,03%−53,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 826 din 1.778 firme active cu bilanț depus (CAEN 4799)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 6.803 firme active din sector
SectorCAEN 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CESIQA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CESIQA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CESIQA S.R.L., cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 31812440, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/559/2013. Firma a fost înființată la data de 12 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN 4799).

La ultima verificare, CESIQA S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 76.236 lei și un rezultat net de -19.057 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CESIQA S.R.L.?

CESIQA S.R.L. (CUI 31812440) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CESIQA S.R.L. în sectorul său?

CESIQA S.R.L. ocupă locul 826 din 1.778 firme active cu bilanț depus în CAEN 4799 (Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CESIQA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CESIQA S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 6.803 firme active cu CAEN 4799.

Este CESIQA S.R.L. o firmă activă?

Nu — CESIQA S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CESIQA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare CESIQA S.R.L. (CUI 31812440) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CESIQA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CESIQA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CESIQA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CESIQA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CESIQA S.R.L.?

În anul 2022, CESIQA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 76.236 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CESIQA S.R.L.?

Firmoscop analizează CESIQA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.