Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 31895348 · J40/7887/2013
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 176K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL
CUI 31895348
Nr. Reg. Comerțului J40/7887/2013
Sediu social Bld. Regiei nr. 6D, bl. 4, et. 2, BIROUL 2B, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LUPĂŞTEANU MIHAI IULIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.2013
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)175.780 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 175.780 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL după CUI 31895348 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2020
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2020
-5.804 lei
+55.3% vs 2019

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 112.000 lei112K lei20142015: 171.500 lei172K lei20152016: 1.592.573 lei1,6 mil. lei20162017: 67.826 lei68K lei20172018: 0 lei0 lei20182019: 0 lei0 lei20192020: 0 lei0 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 0 lei -5.804 lei 0
2019 0 lei -12.971 lei 0
2018 0 lei -18.567 lei 0
2017 67.826 lei 19.245 lei 13
2016 1.592.573 lei 345.824 lei 4
2015 171.500 lei 97.332 lei 0
2014 112.000 lei 105.776 lei 0
2013 0 lei -10.679 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 111,77%+4,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,89× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,19%+4,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -11,77%−4,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -100% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.836 din 32.085 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 67.236 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 20.06.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 20.06.2013 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 20.06.2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 31895348, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/7887/2013. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 176K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -5.804 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL?

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL (CUI 31895348) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL în sectorul său?

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL ocupă locul 27.836 din 32.085 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL față de firmele din același domeniu?

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL este mai veche decât 67% dintre cele 67.236 firme active cu CAEN 4120.

Este SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL o firmă activă?

SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL figura cu restanțe de 175.780 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL plătitoare de TVA?

Nu, SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL?

În anul 2020, SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL?

Firmoscop analizează SUSTAINABLE CONSTRUCTION PROJECTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.