Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › TOTAL EXPERT VISION SRL

TOTAL EXPERT VISION SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 31899234 · J2013000361280
Atenție sporită Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOTAL EXPERT VISION SRL
Cod fiscal (CIF) RO31899234
Nr. Reg. Comerțului J2013000361280
Sediu social Str. Piteşti nr. 110-112, Mun. Slatina, jud. OLT
Telefon 0728249649

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

GHIŢĂ CLAUDIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.06.2013
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOTAL EXPERT VISION SRL după CUI 31899234 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
10.233 lei
+141.0% vs 2024
Profit net 2025
1.153 lei
+113.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 151.476 lei20142015: 85.858 lei20152016: 97.930 lei20162017: 67.214 lei20172018: 70.212 lei20182019: 81.291 lei20192020: 86.191 lei20202021: 68.641 lei20212022: 61.562 lei20222023: 57.086 lei20232024: 4.253 lei20242025: 10.233 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.233 lei 1.153 lei
2024 4.253 lei -8.765 lei
2023 57.086 lei -20.002 lei 1
2022 61.562 lei -7.763 lei 1
2021 68.641 lei 1.459 lei 1
2020 86.191 lei 11.928 lei 1
2019 81.291 lei -5.559 lei 2
2018 70.212 lei -12.093 lei 1
2017 67.214 lei -23.781 lei 1
2016 97.930 lei 2.599 lei 1
2015 85.858 lei 886 lei 1
2014 151.476 lei 42.686 lei 1
2013 14.373 lei -17.148 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.826 zile−3.829 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 956 zile−1.370 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,27%+217,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 174,02%−7,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,57× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,53%+23,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -74,02%+7,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,22×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,63×+0,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 576 zile−735 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,42%+80,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.461 din 1.549 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 2.112 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOTAL EXPERT VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOTAL EXPERT VISION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOTAL EXPERT VISION SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 31899234, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000361280. Firma a fost înființată la data de 21 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, TOTAL EXPERT VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.233 lei și un rezultat net de 1.153 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOTAL EXPERT VISION SRL?

TOTAL EXPERT VISION SRL (CUI 31899234) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TOTAL EXPERT VISION SRL în sectorul său?

TOTAL EXPERT VISION SRL ocupă locul 1.461 din 1.549 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOTAL EXPERT VISION SRL față de firmele din același domeniu?

TOTAL EXPERT VISION SRL este mai veche decât 65% dintre cele 2.112 firme active cu CAEN 9510.

Este TOTAL EXPERT VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOTAL EXPERT VISION SRL (CUI 31899234) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOTAL EXPERT VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOTAL EXPERT VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOTAL EXPERT VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOTAL EXPERT VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOTAL EXPERT VISION SRL plătitoare de TVA?

Da, TOTAL EXPERT VISION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOTAL EXPERT VISION SRL?

În anul 2025, TOTAL EXPERT VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.233 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOTAL EXPERT VISION SRL?

Firmoscop analizează TOTAL EXPERT VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.