Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › SNACK POINT SERVICE SRL

SNACK POINT SERVICE SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Grădiştea Com. Grădiştea
CUI 32001390 · J23/2097/2013
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SNACK POINT SERVICE SRL
CUI 32001390
Nr. Reg. Comerțului J23/2097/2013
Sediu social Str. Ciocârliei nr. 26, et. 1, camera 5, Sat Grădiştea Com. Grădiştea, jud. ILFOV, 77110

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DAMIAN RAREŞ-ROBERT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.07.2013
CAEN7410 · Activități de design specializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SNACK POINT SERVICE SRL după CUI 32001390 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
20.882 lei
-81.0% vs 2019
Profit net 2020
-9.443 lei
-163.7% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-45.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-81%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 216.702 lei217K lei20132014: 212.957 lei213K lei20142015: 178.829 lei179K lei20152016: 182.505 lei183K lei20162017: 218.732 lei219K lei20172018: 261.277 lei261K lei20182019: 107.621 lei108K lei20192020: 20.882 lei21K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 20.882 lei -9.443 lei
2019 107.621 lei 14.835 lei 1
2018 261.277 lei 102.610 lei 1
2017 218.732 lei 40.726 lei 1
2016 182.505 lei 48.323 lei 1
2015 178.829 lei 41.563 lei 1
2014 212.957 lei 59.399 lei 1
2013 216.702 lei 87.595 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 543 zile+499 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -45,22%−59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 142,37%+139,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,7×−30,43 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -43,29%−46,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -42,37%−139,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,96×+0,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,15×+0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 116 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -29,69%−47,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.888 din 2.652 firme active cu bilanț depus (CAEN 7410)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 5.883 firme active din sector
SectorCAEN 7410 · Activități de design specializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SNACK POINT SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SNACK POINT SERVICE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SNACK POINT SERVICE SRL, cu sediul în Sat Grădiştea Com. Grădiştea, are codul unic de înregistrare (CUI) 32001390, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2097/2013. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de design specializat (CAEN 7410).

La ultima verificare, SNACK POINT SERVICE SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 20.882 lei și un rezultat net de -9.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SNACK POINT SERVICE SRL?

SNACK POINT SERVICE SRL (CUI 32001390) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SNACK POINT SERVICE SRL în sectorul său?

SNACK POINT SERVICE SRL ocupă locul 1.888 din 2.652 firme active cu bilanț depus în CAEN 7410 (Activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SNACK POINT SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

SNACK POINT SERVICE SRL este mai veche decât 77% dintre cele 5.883 firme active cu CAEN 7410.

Este SNACK POINT SERVICE SRL o firmă activă?

SNACK POINT SERVICE SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SNACK POINT SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SNACK POINT SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SNACK POINT SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SNACK POINT SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SNACK POINT SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Nu, SNACK POINT SERVICE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SNACK POINT SERVICE SRL?

În anul 2020, SNACK POINT SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.882 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SNACK POINT SERVICE SRL?

Firmoscop analizează SNACK POINT SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.