Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › NYSAD - STENY SRL

NYSAD - STENY SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 32066755 · J2013001167296
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NYSAD - STENY SRL
Cod fiscal (CIF) RO32066755
Nr. Reg. Comerțului J2013001167296
Sediu social Bld. Carol I nr. 225C, Mun. Câmpina, jud. PRAHOVA, 105600
Telefon 0723597145

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GRAMA ADRIAN-ION · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.07.2013
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NYSAD - STENY SRL după CUI 32066755 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
1.726.787 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
-149.450 lei
-353.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 501 de firme din Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 453 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 201.868 lei20142015: 285.882 lei20152016: 652.429 lei20162017: 1.447.870 lei20172018: 2.176.194 lei20182019: 2.043.835 lei20192020: 1.717.670 lei20202021: 2.470.575 lei20212022: 3.605.506 lei20222023: 2.909.425 lei20232024: 2.042.369 lei20242025: 1.726.787 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.726.787 lei -149.450 lei 3
2024 2.042.369 lei -32.961 lei 3
2023 2.909.425 lei 101.527 lei 5
2022 3.605.506 lei 282.882 lei 6
2021 2.470.575 lei 153.913 lei 5
2020 1.717.670 lei -20.372 lei 7
2019 2.043.835 lei -20.157 lei 7
2018 2.176.194 lei 62.079 lei 7
2017 1.447.870 lei -23.471 lei 5
2016 652.429 lei -49.051 lei 3
2015 285.882 lei -32.892 lei 2
2014 201.868 lei -26.064 lei 1
2013 79.315 lei -7.527 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,65%−7,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 209,36%+95,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,48×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -86,74%−75,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -109,36%−95,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 575.596 lei−105.194 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,02×+2,95 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 50,79×+17,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,9%−6,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.673 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NYSAD - STENY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NYSAD - STENY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NYSAD - STENY SRL, cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 32066755, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013001167296. Firma a fost înființată la data de 26 iulie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, NYSAD - STENY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.726.787 lei și un rezultat net de -149.450 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NYSAD - STENY SRL?

NYSAD - STENY SRL (CUI 32066755) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NYSAD - STENY SRL în sectorul său?

NYSAD - STENY SRL ocupă locul 5.673 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NYSAD - STENY SRL față de firmele din același domeniu?

NYSAD - STENY SRL este mai veche decât 45% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este NYSAD - STENY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NYSAD - STENY SRL (CUI 32066755) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NYSAD - STENY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NYSAD - STENY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NYSAD - STENY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NYSAD - STENY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NYSAD - STENY SRL plătitoare de TVA?

Da, NYSAD - STENY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NYSAD - STENY SRL?

În anul 2025, NYSAD - STENY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.726.787 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NYSAD - STENY SRL?

Firmoscop analizează NYSAD - STENY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.