Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › ACOTOTAL CONMAR SRL

ACOTOTAL CONMAR SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 32142291 · J2013000457398
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACOTOTAL CONMAR SRL
CUI 32142291
Nr. Reg. Comerțului J2013000457398
Sediu social Aleea 1 Iunie nr. 5, bl. D, et. 2, ap. 17, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620130
Telefon 0743082240

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MĂRĂSCU IORGU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.08.2013
CAEN4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACOTOTAL CONMAR SRL după CUI 32142291 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
208.592 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.483 lei
-142.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.0%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 836 de firme din Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 869 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.379 lei20142015: 39.040 lei20152016: 63.235 lei20162017: 71.790 lei20172018: 140.537 lei20182019: 74.529 lei20192020: 153.117 lei20202021: 269.582 lei20212022: 299.507 lei20222023: 260.481 lei20232024: 265.270 lei20242025: 208.592 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 208.592 lei -12.483 lei 3
2024 265.270 lei 29.071 lei 3
2023 260.481 lei 107.477 lei 1
2022 299.507 lei 61.560 lei 3
2021 269.582 lei 101.217 lei 4
2020 153.117 lei -2.741 lei 4
2019 74.529 lei -66.777 lei 4
2018 140.537 lei 59.725 lei 3
2017 71.790 lei -22 lei 3
2016 63.235 lei -1.360 lei 3
2015 39.040 lei -15.476 lei 3
2014 20.379 lei -12.527 lei 2
2013 19.298 lei 5.500 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 302 zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,98%−16,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 107,56%+59,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,93×−1,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,79%−15,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -7,56%−59,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 69.531 lei−18.892 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,3×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,05×−15,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile+22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,68%−17,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 285 din 466 firme active cu bilanț depus (CAEN 4341)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 848 firme active din sector
SectorCAEN 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACOTOTAL CONMAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACOTOTAL CONMAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACOTOTAL CONMAR SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 32142291, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000457398. Firma a fost înființată la data de 19 august 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4341).

La ultima verificare, ACOTOTAL CONMAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 208.592 lei și un rezultat net de -12.483 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACOTOTAL CONMAR SRL?

ACOTOTAL CONMAR SRL (CUI 32142291) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ACOTOTAL CONMAR SRL în sectorul său?

ACOTOTAL CONMAR SRL ocupă locul 285 din 466 firme active cu bilanț depus în CAEN 4341 (Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACOTOTAL CONMAR SRL față de firmele din același domeniu?

ACOTOTAL CONMAR SRL este mai veche decât 85% dintre cele 848 firme active cu CAEN 4341.

Este ACOTOTAL CONMAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACOTOTAL CONMAR SRL (CUI 32142291) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACOTOTAL CONMAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACOTOTAL CONMAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACOTOTAL CONMAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACOTOTAL CONMAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACOTOTAL CONMAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, ACOTOTAL CONMAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACOTOTAL CONMAR SRL?

În anul 2025, ACOTOTAL CONMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 208.592 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACOTOTAL CONMAR SRL?

Firmoscop analizează ACOTOTAL CONMAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.