Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › SALUT SIBIU SRL

SALUT SIBIU SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 32193899 · J2013000784324
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALUT SIBIU SRL
Cod fiscal (CIF) RO32193899
Nr. Reg. Comerțului J2013000784324
Sediu social Str. Cetăţii nr. 14, Mun. Sibiu
Telefon 0747777222

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RAFA NICOLAE MARIUS ONECHIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.08.2013
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALUT SIBIU SRL după CUI 32193899 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
713.558 lei
-32.0% vs 2023
Profit net 2024
-104.369 lei
-681.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-14.6%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.941 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 13.220 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 103.021 lei20132014: 808.849 lei20142015: 1.518.971 lei20152016: 1.235.995 lei20162017: 1.307.490 lei20172018: 2.112.166 lei20182019: 2.987.604 lei20192020: 1.401.496 lei20202021: 1.815.472 lei20212022: 2.226.587 lei20222023: 1.053.757 lei20232024: 713.558 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 713.558 lei -104.369 lei 2
2023 1.053.757 lei -13.351 lei 5
2022 2.226.587 lei 630.207 lei 4
2021 1.815.472 lei 728.077 lei 14
2020 1.401.496 lei 179.371 lei 9
2019 2.987.604 lei 1.023.359 lei 8
2018 2.112.166 lei 512.641 lei 8
2017 1.307.490 lei 337.891 lei 10
2016 1.235.995 lei 153.115 lei 13
2015 1.518.971 lei 309.162 lei 16
2014 808.849 lei 137.540 lei
2013 103.021 lei -17.447 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,63%−13,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 114,93%+28,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,87×−0,28 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -32,17%−29,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -14,46%−27,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 356.779 lei+146.028 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,2×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,57×−1,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,35%−10,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.692 din 10.355 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 15.697 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: suspendare/interzicere activitate cf. OG nr.99/2000 → INREGISTRAT din data 30.08.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 30.08.2013 → suspendare/interzicere activitate cf. OG nr.99/2000

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALUT SIBIU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALUT SIBIU SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALUT SIBIU SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 32193899, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000784324. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, SALUT SIBIU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 713.558 lei și un rezultat net de -104.369 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALUT SIBIU SRL?

SALUT SIBIU SRL (CUI 32193899) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SALUT SIBIU SRL în sectorul său?

SALUT SIBIU SRL ocupă locul 4.692 din 10.355 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALUT SIBIU SRL față de firmele din același domeniu?

SALUT SIBIU SRL este mai veche decât 80% dintre cele 15.697 firme active cu CAEN 5611.

Este SALUT SIBIU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALUT SIBIU SRL (CUI 32193899) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALUT SIBIU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALUT SIBIU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALUT SIBIU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALUT SIBIU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALUT SIBIU SRL plătitoare de TVA?

Da, SALUT SIBIU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALUT SIBIU SRL?

În anul 2024, SALUT SIBIU SRL a raportat o cifră de afaceri de 713.558 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALUT SIBIU SRL?

Firmoscop analizează SALUT SIBIU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.