Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › IOKAT 2013 SRL

IOKAT 2013 SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Sat Costi Com. Vânători
CUI 32255886 · J17/1160/2013
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IOKAT 2013 SRL
CUI 32255886
Nr. Reg. Comerțului J17/1160/2013
Sediu social Str. Primăverii nr. 1, camera 1, Sat Costi Com. Vânători, jud. GALAŢI, 807326
Telefon 0745860354

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

SALINA 2000 SPRL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

StareRADIERE din data 03.12.2025
CAEN7120 · Activități de testări și analize tehnice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IOKAT 2013 SRL după CUI 32255886 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2024
527.904 lei
-19.0% vs 2023
Profit net 2024
-307.447 lei
-217.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-58.2%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.370 de firme din Activități de testări și analize tehnice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 21,1%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.560 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 19.523 lei20142015: 95.090 lei20152016: 141.716 lei20162017: 159.618 lei20172018: 179.828 lei20182019: 241.292 lei20192020: 252.720 lei20202021: 343.515 lei20212022: 480.362 lei20222023: 654.508 lei20232024: 527.904 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 527.904 lei -307.447 lei 4
2023 654.508 lei 261.011 lei 5
2022 480.362 lei 164.678 lei 5
2021 343.515 lei 76.260 lei 5
2020 252.720 lei 91.687 lei 5
2019 241.292 lei 105.277 lei 4
2018 179.828 lei 58.412 lei 4
2017 159.618 lei 44.060 lei 4
2016 141.716 lei 55.060 lei 3
2015 95.090 lei 23.196 lei 3
2014 19.523 lei -24.813 lei 2
2013 0 lei -3.196 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 280 zile+198 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile−90 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -58,24%−98,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 412,24%+376,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×−2,54 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -312,49%−376,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -312,24%−376,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 131.976 lei+1.074 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,37×+3,77 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -35,08%−104,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 895 din 3.186 firme active cu bilanț depus (CAEN 7120)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.018 firme active din sector
SectorCAEN 7120 · Activități de testări și analize tehnice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024)3.478 lei

Cumpărători: Unitatea Militara 01333

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IOKAT 2013 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IOKAT 2013 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IOKAT 2013 SRL, cu sediul în Sat Costi Com. Vânători, are codul unic de înregistrare (CUI) 32255886, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1160/2013. Firma a fost înființată la data de 18 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

La ultima verificare, IOKAT 2013 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 527.904 lei și un rezultat net de -307.447 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IOKAT 2013 SRL?

IOKAT 2013 SRL (CUI 32255886) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă IOKAT 2013 SRL în sectorul său?

IOKAT 2013 SRL ocupă locul 895 din 3.186 firme active cu bilanț depus în CAEN 7120 (Activități de testări și analize tehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IOKAT 2013 SRL față de firmele din același domeniu?

IOKAT 2013 SRL este mai veche decât 66% dintre cele 5.018 firme active cu CAEN 7120.

Este IOKAT 2013 SRL o firmă activă?

Nu — IOKAT 2013 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este IOKAT 2013 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare IOKAT 2013 SRL (CUI 32255886) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în IOKAT 2013 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IOKAT 2013 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IOKAT 2013 SRL plătitoare de TVA?

Nu, IOKAT 2013 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IOKAT 2013 SRL?

În anul 2024, IOKAT 2013 SRL a raportat o cifră de afaceri de 527.904 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IOKAT 2013 SRL?

Firmoscop analizează IOKAT 2013 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.