Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › SM EXCAVARE SRL

SM EXCAVARE SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 32257135 · J2013002358356
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 128K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SM EXCAVARE SRL
Cod fiscal (CIF) RO32257135
Nr. Reg. Comerțului J2013002358356
Sediu social Str. George Pop de Băseşti nr. 23, Mun. Timişoara, 30016
Telefon 0748511395

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.09.2013
CAEN7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)127.564 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 127.564 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SM EXCAVARE SRL după CUI 32257135 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
201.044 lei
+53.0% vs 2024
Profit net 2025
-14.260 lei
+39.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.1%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 669 de firme din Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 722 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 49.584 lei20132014: 157.743 lei20142015: 44.673 lei20152016: 63.098 lei20162017: 122.105 lei20172018: 401.764 lei20182019: 137.096 lei20192020: 126.405 lei20202023: 79.270 lei20232024: 131.209 lei20242025: 201.044 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 201.044 lei -14.260 lei 1
2024 131.209 lei -23.537 lei 1
2023 79.270 lei -18.154 lei 1
2020 126.405 lei 42.634 lei 1
2019 137.096 lei -31.177 lei 1
2018 401.764 lei 232.149 lei 1
2017 122.105 lei 13.734 lei 1
2016 63.098 lei 19.059 lei
2015 44.673 lei -348 lei 1
2014 157.743 lei 40.450 lei
2013 49.584 lei -3.371 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 560 zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 190 zile−39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,09%+10,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 118,91%−2,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,84× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,5%+9,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -18,91%+2,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.044 lei+69.835 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,78× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,39×+50,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−53 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4%+11,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 544 din 1.131 firme active cu bilanț depus (CAEN 7732)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.799 firme active din sector
SectorCAEN 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 30 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/2358/2013 → J2013002358356

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SM EXCAVARE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SM EXCAVARE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SM EXCAVARE SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 32257135, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013002358356. Firma a fost înființată la data de 18 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

La ultima verificare, SM EXCAVARE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 128K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 201.044 lei și un rezultat net de -14.260 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SM EXCAVARE SRL?

SM EXCAVARE SRL (CUI 32257135) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SM EXCAVARE SRL în sectorul său?

SM EXCAVARE SRL ocupă locul 544 din 1.131 firme active cu bilanț depus în CAEN 7732 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SM EXCAVARE SRL față de firmele din același domeniu?

SM EXCAVARE SRL este mai veche decât 70% dintre cele 1.799 firme active cu CAEN 7732.

Este SM EXCAVARE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SM EXCAVARE SRL (CUI 32257135) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SM EXCAVARE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SM EXCAVARE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SM EXCAVARE SRL datorii la stat?

La ultima verificare, SM EXCAVARE SRL figura cu restanțe de 127.564 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SM EXCAVARE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SM EXCAVARE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SM EXCAVARE SRL plătitoare de TVA?

Da, SM EXCAVARE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SM EXCAVARE SRL?

În anul 2025, SM EXCAVARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 201.044 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SM EXCAVARE SRL?

Firmoscop analizează SM EXCAVARE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.