Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › FORNAX SERV PRO SRL

FORNAX SERV PRO SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 32257259 · J13/2086/2013
Atenție sporită Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FORNAX SERV PRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO32257259
Nr. Reg. Comerțului J13/2086/2013
Sediu social PARIS nr. 23, et. PARTER, ap. 3, LOT 1/1, C1, Municipiul Constanţa

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FORNAX SERV PRO SRL după CUI 32257259 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
1.312.552 lei
+13,0% vs 2024
Profit net 2025
-122.110 lei
-1236,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.3%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 229 de firme din Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 228 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 586.980 lei20142015: 710.894 lei20152016: 755.634 lei20162017: 923.452 lei20172018: 650.653 lei20182019: 780.051 lei20192020: 761.073 lei20202021: 1.054.548 lei20212022: 939.039 lei20222023: 1.404.774 lei20232024: 1.162.289 lei20242025: 1.312.552 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.312.552 lei -122.110 lei 3
2024 1.162.289 lei -9.139 lei 3
2023 1.404.774 lei 14.548 lei 3
2022 939.039 lei -56.997 lei 4
2021 1.054.548 lei 80.281 lei 4
2020 761.073 lei -74.641 lei 1
2019 780.051 lei 168.884 lei 4
2018 650.653 lei 107.889 lei 5
2017 923.452 lei 287.162 lei 4
2016 755.634 lei 181.496 lei 3
2015 710.894 lei 139.681 lei 4
2014 586.980 lei -67.964 lei 6
2013 116.291 lei 3.452 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 134 de zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 de zile+36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,3%−8,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 139,72%+34,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,72×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -35,53%−32,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -39,72%−34,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 437.517 lei+50.087 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,82× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 152,64×+139,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,14%−7,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 80 din 196 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1423)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 239 de firme active din sector
SectorCAEN 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)133.800 lei

Cumpărători: S.C. CONFORT URBAN S.R.L.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FORNAX SERV PRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FORNAX SERV PRO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FORNAX SERV PRO SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 32257259, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2086/2013. Firma a fost înființată la data de 18 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN 1423).

La ultima verificare, FORNAX SERV PRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.312.552 lei și un rezultat net de -122.110 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FORNAX SERV PRO SRL?

FORNAX SERV PRO SRL (CUI 32257259) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FORNAX SERV PRO SRL în sectorul său?

FORNAX SERV PRO SRL ocupă locul 80 din 196 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1423 (Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FORNAX SERV PRO SRL față de firmele din același domeniu?

FORNAX SERV PRO SRL este mai veche decât 52% dintre cele 239 de firme active cu CAEN 1423.

Este FORNAX SERV PRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FORNAX SERV PRO SRL (CUI 32257259) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FORNAX SERV PRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FORNAX SERV PRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FORNAX SERV PRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FORNAX SERV PRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FORNAX SERV PRO SRL plătitoare de TVA?

Da, FORNAX SERV PRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FORNAX SERV PRO SRL?

În anul 2025, FORNAX SERV PRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.312.552 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FORNAX SERV PRO SRL?

Firmoscop analizează FORNAX SERV PRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Constanța →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1423 din Constanța, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.