Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › PSC VERITAS ACTIV SRL

PSC VERITAS ACTIV SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Arad
CUI 32408289 · J02/1162/2013
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PSC VERITAS ACTIV SRL
CUI 32408289
Nr. Reg. Comerțului J02/1162/2013
Sediu social Spl. G-ral Praporgescu nr. 25, bl. 18, ap. 7, Mun. Arad, 310183

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 20.03.2023
CAEN0121 · Cultivarea strugurilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PSC VERITAS ACTIV SRL după CUI 32408289 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2021
18.248 lei
+244.0% vs 2020
Profit net 2021
-7.716 lei
-146.4% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-42.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142015: 964.199 lei964K lei20152016: -35.688 lei-36K lei20162017: 8.738 lei8.738 lei20172018: 16.976 lei17K lei20182019: 385 lei385 lei20192020: 5.298 lei5.298 lei20202021: 18.248 lei18K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 18.248 lei -7.716 lei
2020 5.298 lei 16.647 lei
2019 385 lei -938.587 lei
2018 16.976 lei 88.144 lei
2017 8.738 lei -81.127 lei
2016 -35.688 lei -135.942 lei
2015 964.199 lei 917.622 lei
2014 0 lei -1.969 lei
2013 0 lei -3.535 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2013–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.148 zile−23.368 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile−129 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -42,28%−356,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,18%+10,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,69×−0,38 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,12%−2,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21,25%−6,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -2,97%−19,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 241 din 313 firme active cu bilanț depus (CAEN 0121)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 1.116 firme active din sector
SectorCAEN 0121 · Cultivarea strugurilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1162/2013 → J02/1162/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1162/2013 → J2/1162/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PSC VERITAS ACTIV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PSC VERITAS ACTIV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PSC VERITAS ACTIV SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 32408289, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1162/2013. Firma a fost înființată la data de 29 octombrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea strugurilor (CAEN 0121).

La ultima verificare, PSC VERITAS ACTIV SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 18.248 lei și un rezultat net de -7.716 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PSC VERITAS ACTIV SRL?

PSC VERITAS ACTIV SRL (CUI 32408289) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PSC VERITAS ACTIV SRL în sectorul său?

PSC VERITAS ACTIV SRL ocupă locul 241 din 313 firme active cu bilanț depus în CAEN 0121 (Cultivarea strugurilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PSC VERITAS ACTIV SRL față de firmele din același domeniu?

PSC VERITAS ACTIV SRL este mai veche decât 39% dintre cele 1.116 firme active cu CAEN 0121.

Este PSC VERITAS ACTIV SRL o firmă activă?

Nu — PSC VERITAS ACTIV SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PSC VERITAS ACTIV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PSC VERITAS ACTIV SRL (CUI 32408289) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PSC VERITAS ACTIV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PSC VERITAS ACTIV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PSC VERITAS ACTIV SRL plătitoare de TVA?

Nu, PSC VERITAS ACTIV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PSC VERITAS ACTIV SRL?

În anul 2021, PSC VERITAS ACTIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.248 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PSC VERITAS ACTIV SRL?

Firmoscop analizează PSC VERITAS ACTIV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.