Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › FLAVIASMI SRL-D

FLAVIASMI SRL-D

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Soci Com. Borca
CUI 32737168 · J27/67/2014
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLAVIASMI SRL-D
CUI 32737168
Nr. Reg. Comerțului J27/67/2014
Sediu Sat Soci Com. Borca, Neamţ
Telefon 0752837528

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TĂNASĂ VASILICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 04.07.2016
CAEN0210 · Silvicultură și alte activități forestiere
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLAVIASMI SRL-D după CUI 32737168 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2016
30.000 lei
-86.0% vs 2015
Profit net 2016
17.756 lei
-87.2% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă59.2%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-86%). · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 178.063 lei178K lei20142015: 216.788 lei217K lei20152016: 30.000 lei30K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 30.000 lei 17.756 lei
2015 216.788 lei 138.430 lei 3
2014 178.063 lei 107.611 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2014–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile+45 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 59,19%−4,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−11,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,72%−49,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,72%−43,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+11,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,11×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 48,32%−153,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 710 din 880 firme active cu bilanț depus (CAEN 0210)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 1.573 firme active din sector
SectorCAEN 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLAVIASMI SRL-D

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLAVIASMI SRL-D? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FLAVIASMI SRL-D, cu sediul în Sat Soci Com. Borca, are codul unic de înregistrare (CUI) 32737168, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/67/2014. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

La ultima verificare, FLAVIASMI SRL-D figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 30.000 lei și un rezultat net de 17.756 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLAVIASMI SRL-D?

FLAVIASMI SRL-D (CUI 32737168) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FLAVIASMI SRL-D în sectorul său?

FLAVIASMI SRL-D ocupă locul 710 din 880 firme active cu bilanț depus în CAEN 0210 (Silvicultură și alte activități forestiere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLAVIASMI SRL-D față de firmele din același domeniu?

FLAVIASMI SRL-D este mai veche decât 42% dintre cele 1.573 firme active cu CAEN 0210.

Este FLAVIASMI SRL-D o firmă activă?

FLAVIASMI SRL-D este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FLAVIASMI SRL-D în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FLAVIASMI SRL-D nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FLAVIASMI SRL-D?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLAVIASMI SRL-D, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLAVIASMI SRL-D plătitoare de TVA?

Nu, FLAVIASMI SRL-D nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLAVIASMI SRL-D?

În anul 2016, FLAVIASMI SRL-D a raportat o cifră de afaceri de 30.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLAVIASMI SRL-D?

Firmoscop analizează FLAVIASMI SRL-D pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.