Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LILLE COUTURE SRL

LILLE COUTURE SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 32786772 · J40/1733/2014
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LILLE COUTURE SRL
CUI 32786772
Nr. Reg. Comerțului J40/1733/2014
Sediu social Bld. Basarabia nr. 256, et. 1, CLADIREA GRUP SOCIAL, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30352

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

INTERCOM MANAGEMENT SPRL · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 21 mai 2025 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Bucureşti · dosar 37325/3/2024 21 mai 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LILLE COUTURE SRL după CUI 32786772 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
41.597 lei
-61.0% vs 2020
Profit net 2024
-353.961 lei
-2360.1% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-850.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-61%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 283.167 lei283K lei20142015: 559.399 lei559K lei20152016: 762.039 lei762K lei20162017: 795.779 lei796K lei20172018: 742.923 lei743K lei20182019: 486.627 lei487K lei20192020: 106.634 lei107K lei20202024: 41.597 lei42K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 41.597 lei -353.961 lei
2020 106.634 lei -14.388 lei
2019 486.627 lei 25.682 lei 3
2018 742.923 lei 70.591 lei 9
2017 795.779 lei 62.312 lei 11
2016 762.039 lei 100.439 lei 11
2015 559.399 lei 100.063 lei 8
2014 283.167 lei 41.269 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2014–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.348 zile+1.200 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 676 zile−82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -850,93%−837,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 377,01%+314,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27×−1,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -349,73%−348,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -277%−314,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,41×+0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,54×+7,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile−2.549 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -87,8%−67,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.311 din 2.243 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 5.278 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LILLE COUTURE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LILLE COUTURE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LILLE COUTURE SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32786772, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1733/2014. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, LILLE COUTURE SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 41.597 lei și un rezultat net de -353.961 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LILLE COUTURE SRL?

LILLE COUTURE SRL (CUI 32786772) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă LILLE COUTURE SRL în sectorul său?

LILLE COUTURE SRL ocupă locul 1.311 din 2.243 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LILLE COUTURE SRL față de firmele din același domeniu?

LILLE COUTURE SRL este mai veche decât 62% dintre cele 5.278 firme active cu CAEN 1413.

Este LILLE COUTURE SRL o firmă activă?

Nu — LILLE COUTURE SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este LILLE COUTURE SRL în insolvență?

La ultima verificare, LILLE COUTURE SRL (CUI 32786772) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în LILLE COUTURE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LILLE COUTURE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LILLE COUTURE SRL plătitoare de TVA?

Nu, LILLE COUTURE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LILLE COUTURE SRL?

În anul 2024, LILLE COUTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 41.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LILLE COUTURE SRL?

Firmoscop analizează LILLE COUTURE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.