Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › GIULIA & LAVINIA SRL-D

GIULIA & LAVINIA SRL-D

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Gerăuşa Orş. Ardud
CUI 32798882 · J30/119/2014
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GIULIA & LAVINIA SRL-D
CUI 32798882
Nr. Reg. Comerțului J30/119/2014
Sediu social G GERĂUŞA nr. 197, Sat Gerăuşa Orş. Ardud, jud. SATU MARE, 447023
Telefon 0752771140

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

VEREŞ ALINA MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 20.03.2025
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GIULIA & LAVINIA SRL-D după CUI 32798882 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2017
68.936 lei
-18.0% vs 2016
Profit net 2017
3.101 lei
-71.7% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă4.5%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 63.139 lei63K lei20142015: 82.756 lei83K lei20152016: 83.576 lei84K lei20162017: 68.936 lei69K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 68.936 lei 3.101 lei 1
2016 83.576 lei 10.939 lei 1
2015 82.756 lei 10.684 lei 1
2014 63.139 lei 6.315 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,5%−8,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19%+2,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,26×−0,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,91%−28,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,03%−24,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81%−2,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 68.936 lei−14.640 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,79×−0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 46,8×+4,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,87%−12,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32.995 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GIULIA & LAVINIA SRL-D

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GIULIA & LAVINIA SRL-D? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GIULIA & LAVINIA SRL-D, cu sediul în Sat Gerăuşa Orş. Ardud, are codul unic de înregistrare (CUI) 32798882, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/119/2014. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, GIULIA & LAVINIA SRL-D figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 68.936 lei și un rezultat net de 3.101 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GIULIA & LAVINIA SRL-D?

GIULIA & LAVINIA SRL-D (CUI 32798882) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GIULIA & LAVINIA SRL-D în sectorul său?

GIULIA & LAVINIA SRL-D ocupă locul 32.995 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GIULIA & LAVINIA SRL-D față de firmele din același domeniu?

GIULIA & LAVINIA SRL-D este mai veche decât 43% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este GIULIA & LAVINIA SRL-D o firmă activă?

Nu — GIULIA & LAVINIA SRL-D figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GIULIA & LAVINIA SRL-D în insolvență?

Nu — la ultima verificare GIULIA & LAVINIA SRL-D (CUI 32798882) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GIULIA & LAVINIA SRL-D?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GIULIA & LAVINIA SRL-D, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GIULIA & LAVINIA SRL-D plătitoare de TVA?

Nu, GIULIA & LAVINIA SRL-D nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GIULIA & LAVINIA SRL-D?

În anul 2017, GIULIA & LAVINIA SRL-D a raportat o cifră de afaceri de 68.936 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GIULIA & LAVINIA SRL-D?

Firmoscop analizează GIULIA & LAVINIA SRL-D pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.