Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ELEGANCE VISION IMPEX SRL

ELEGANCE VISION IMPEX SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 32859815 · J08/324/2014
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELEGANCE VISION IMPEX SRL
CUI 32859815
Nr. Reg. Comerțului J08/324/2014
Sediu social Str. Toamnei nr. 7, bl. 4, sc. A, ap. 1, camera 2, Mun. Braşov, 500223
Telefon 0368/440960

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 29.05.2020
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELEGANCE VISION IMPEX SRL după CUI 32859815 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2019
150.520 lei
-25.0% vs 2018
Profit net 2019
89.930 lei
+196.8% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă59.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 116.753 lei117K lei20142015: 151.390 lei151K lei20152016: 160.598 lei161K lei20162017: 217.043 lei217K lei20172018: 200.409 lei200K lei20182019: 150.520 lei151K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 150.520 lei 89.930 lei 1
2018 200.409 lei -92.878 lei 2
2017 217.043 lei -74.844 lei 2
2016 160.598 lei -63.240 lei 2
2015 151.390 lei -15.808 lei 3
2014 116.753 lei 10.074 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2014–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 369 zile−293 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 59,75%+106,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2.644,57%+2.358,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,04×−0,31 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1.561,28%+1.634,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2.544,57%−2.358,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 150.520 lei+50.315 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 26,13×+24,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,51×+23,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−44 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 40,87%+71,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.155 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 2.875 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/324/2014 → J08/324/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELEGANCE VISION IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELEGANCE VISION IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELEGANCE VISION IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 32859815, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/324/2014. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, ELEGANCE VISION IMPEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 150.520 lei și un rezultat net de 89.930 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELEGANCE VISION IMPEX SRL?

ELEGANCE VISION IMPEX SRL (CUI 32859815) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ELEGANCE VISION IMPEX SRL în sectorul său?

ELEGANCE VISION IMPEX SRL ocupă locul 1.155 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELEGANCE VISION IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

ELEGANCE VISION IMPEX SRL este mai veche decât 66% dintre cele 2.875 firme active cu CAEN 3250.

Este ELEGANCE VISION IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — ELEGANCE VISION IMPEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ELEGANCE VISION IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ELEGANCE VISION IMPEX SRL (CUI 32859815) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ELEGANCE VISION IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELEGANCE VISION IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELEGANCE VISION IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, ELEGANCE VISION IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELEGANCE VISION IMPEX SRL?

În anul 2019, ELEGANCE VISION IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 150.520 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELEGANCE VISION IMPEX SRL?

Firmoscop analizează ELEGANCE VISION IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.