Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DULCIURI RAW SRL

DULCIURI RAW SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 32888829 · J40/2767/2014
Atenție sporită Re-verificat · 19 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DULCIURI RAW SRL
CUI 32888829
Nr. Reg. Comerțului J40/2767/2014
Sediu social Str. Despot Vodă nr. 42-44, et. 2, ap. 4, (lotul nr.5),camera 3, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 19 august 2026.

Reprezentanți

NIŢĂ ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.03.2014
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 19 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 19 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 19 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 19 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DULCIURI RAW SRL după CUI 32888829 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2017
27.847 lei
-88.0% vs 2016
Profit net 2017
-11.757 lei
+12.2% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă-42.2%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-88%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 88.326 lei88K lei20142015: 314.166 lei314K lei20152016: 234.699 lei235K lei20162017: 27.847 lei28K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 27.847 lei -11.757 lei
2016 234.699 lei -13.398 lei
2015 314.166 lei 28.616 lei 2
2014 88.326 lei 40.956 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 529 zile+464 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136 zile+115 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -42,22%−36,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,37%+4,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,11×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,9×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -26,23%−2,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,81%−0,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,63%−4,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,33×−2,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,92×−7,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 398 zile+353 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,17%−25,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.116 din 7.466 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 14.752 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)15

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DULCIURI RAW SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DULCIURI RAW SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DULCIURI RAW SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32888829, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2767/2014. Firma a fost înființată la data de 7 martie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, DULCIURI RAW SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 27.847 lei și un rezultat net de -11.757 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 19 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DULCIURI RAW SRL?

DULCIURI RAW SRL (CUI 32888829) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 19 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DULCIURI RAW SRL în sectorul său?

DULCIURI RAW SRL ocupă locul 6.116 din 7.466 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DULCIURI RAW SRL față de firmele din același domeniu?

DULCIURI RAW SRL este mai veche decât 70% dintre cele 14.752 firme active cu CAEN 1071.

Este DULCIURI RAW SRL o firmă activă?

DULCIURI RAW SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DULCIURI RAW SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DULCIURI RAW SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DULCIURI RAW SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DULCIURI RAW SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DULCIURI RAW SRL plătitoare de TVA?

Nu, DULCIURI RAW SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DULCIURI RAW SRL?

În anul 2017, DULCIURI RAW SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.847 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DULCIURI RAW SRL?

Firmoscop analizează DULCIURI RAW SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 19 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.