Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › RENNE'S COMAUTO SRL

RENNE'S COMAUTO SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Feteşti
CUI 32903813 · J21/738/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENNE'S COMAUTO SRL
CUI 32903813
Nr. Reg. Comerțului J21/738/2019
Sediu social Str. Alexandru cel Bun nr. 4, Mun. Feteşti, jud. IALOMIŢA, 925100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

STÂNGĂ COSTEL · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2019
CAEN4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENNE'S COMAUTO SRL după CUI 32903813 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 38/100
Cifră de afaceri 2023
82.615 lei
-33.0% vs 2022
Profit net 2023
11.557 lei
+387.1% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă14.0%
Față de sectorpeste 79% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.059 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 4,3%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 206.749 lei207K lei20142015: 317.419 lei317K lei20152016: 234.185 lei234K lei20162017: 256.421 lei256K lei20172019: 215.045 lei215K lei20192020: 299.590 lei300K lei20202021: 152.319 lei152K lei20212022: 123.080 lei123K lei20222023: 82.615 lei83K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 82.615 lei 11.557 lei
2022 123.080 lei -4.026 lei 1
2021 152.319 lei -21.622 lei 1
2020 299.590 lei -22.769 lei 2
2019 215.045 lei 19.235 lei 2
2018 0 lei
2017 256.421 lei 7.909 lei 2
2016 234.185 lei 8.067 lei 2
2015 317.419 lei 39.307 lei 2
2014 206.749 lei 31.988 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2014–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 308 zile+111 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,99%+17,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 125,36%−37,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,8×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,78%+30,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -24,71%+37,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,49×−1,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,63×−1,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 224 zile+119 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,98%+21,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.016 din 3.202 firme active cu bilanț depus (CAEN 4532)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 5.416 firme active din sector
SectorCAEN 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Tunari, Comuna Tunari → Mun. Feteşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2019
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/701/2014 → J21/738/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2019 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Feteşti → Sat Tunari, Comuna Tunari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/738/2019 → J23/701/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Tunari, Comuna Tunari → Municipiul Feteşti

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENNE'S COMAUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENNE'S COMAUTO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENNE'S COMAUTO SRL, cu sediul în Mun. Feteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32903813, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/738/2019. Firma a fost înființată la data de 11 martie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

La ultima verificare, RENNE'S COMAUTO SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 82.615 lei și un rezultat net de 11.557 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENNE'S COMAUTO SRL?

RENNE'S COMAUTO SRL (CUI 32903813) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă RENNE'S COMAUTO SRL în sectorul său?

RENNE'S COMAUTO SRL ocupă locul 2.016 din 3.202 firme active cu bilanț depus în CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENNE'S COMAUTO SRL față de firmele din același domeniu?

RENNE'S COMAUTO SRL este mai veche decât 51% dintre cele 5.416 firme active cu CAEN 4532.

Este RENNE'S COMAUTO SRL o firmă activă?

RENNE'S COMAUTO SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este RENNE'S COMAUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENNE'S COMAUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENNE'S COMAUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENNE'S COMAUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENNE'S COMAUTO SRL plătitoare de TVA?

Nu, RENNE'S COMAUTO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENNE'S COMAUTO SRL?

În anul 2023, RENNE'S COMAUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 82.615 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENNE'S COMAUTO SRL?

Firmoscop analizează RENNE'S COMAUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.