Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › MEGAMAN RECS SRL

MEGAMAN RECS SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 33010388 · J11/171/2014
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEGAMAN RECS SRL
CUI 33010388
Nr. Reg. Comerțului J11/171/2014
Sediu social Cal. Caransebeşului nr. 22, bl. 22, sc. 1, et. 3, ap. 7, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 320168

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MAGISTER SPRL · lichidator judiciar

Identitate

StareRADIERE din data 22.05.2024
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEGAMAN RECS SRL după CUI 33010388 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
10.006 lei
-92.0% vs 2021
Profit net 2022
-92.155 lei
-19140.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-921.0%
Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.056 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-92%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 33.954 lei34K lei20142015: 141.313 lei141K lei20152016: 110.359 lei110K lei20162017: 183.606 lei184K lei20172018: 149.632 lei150K lei20182019: 172.249 lei172K lei20192020: 172.247 lei172K lei20202021: 127.328 lei127K lei20212022: 10.006 lei10K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 10.006 lei -92.155 lei 1
2021 127.328 lei 484 lei 2
2020 172.247 lei -16.021 lei 2
2019 172.249 lei 15.037 lei 2
2018 149.632 lei 7.310 lei 1
2017 183.606 lei 4.601 lei 2
2016 110.359 lei -19.838 lei 2
2015 141.313 lei 1.222 lei 2
2014 33.954 lei 2.361 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2014–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 6.143 zile+5.630 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 551 zile+500 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -921%−921,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 235,19%+132,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,43×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -128,71%−128,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -135,19%−132,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.006 lei−53.658 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,14×−0,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,39×−3,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 940 zile+845 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -90,2%−91,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.275 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 21.063 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEGAMAN RECS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEGAMAN RECS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEGAMAN RECS SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 33010388, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/171/2014. Firma a fost înființată la data de 2 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, MEGAMAN RECS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 10.006 lei și un rezultat net de -92.155 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEGAMAN RECS SRL?

MEGAMAN RECS SRL (CUI 33010388) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MEGAMAN RECS SRL în sectorul său?

MEGAMAN RECS SRL ocupă locul 7.275 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEGAMAN RECS SRL față de firmele din același domeniu?

MEGAMAN RECS SRL este mai veche decât 65% dintre cele 21.063 firme active cu CAEN 5610.

Este MEGAMAN RECS SRL o firmă activă?

Nu — MEGAMAN RECS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MEGAMAN RECS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MEGAMAN RECS SRL (CUI 33010388) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MEGAMAN RECS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEGAMAN RECS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEGAMAN RECS SRL plătitoare de TVA?

Nu, MEGAMAN RECS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEGAMAN RECS SRL?

În anul 2022, MEGAMAN RECS SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.006 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEGAMAN RECS SRL?

Firmoscop analizează MEGAMAN RECS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.