Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bacău › FLOMARC UTIL SRL

FLOMARC UTIL SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 33021522 · J2014000356049
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLOMARC UTIL SRL
CUI 33021522
Nr. Reg. Comerțului J2014000356049
Sediu social MĂRĂŞTI nr. 43, Municipiul Bacău, 600332

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

CHILIANU SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLOMARC UTIL SRL după CUI 33021522 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
62.800 lei
+35,0% vs 2024
Profit net 2025
-2.542 lei
+84,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.0%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.279 de firme din Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 39% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.444 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.743 lei20142015: 27.427 lei20152016: 29.186 lei20162017: 20.633 lei20172018: 34.791 lei20182019: 22.222 lei20192020: 17.722 lei20202021: 27.346 lei20212022: 35.976 lei20222023: 47.203 lei20232024: 46.433 lei20242025: 62.800 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 62.800 lei -2.542 lei 1
2024 46.433 lei -15.965 lei 1
2023 47.203 lei -17.925 lei 1
2022 35.976 lei -8.210 lei 1
2021 27.346 lei -1.151 lei 1
2020 17.722 lei -7.430 lei 1
2019 22.222 lei -3.675 lei 1
2018 34.791 lei 5.267 lei 1
2017 20.633 lei 6.100 lei 1
2016 29.186 lei 12.793 lei 1
2015 27.427 lei 5.735 lei 1
2014 20.743 lei 3.512 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 283 de zile−152 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,05%+30,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.103,4%+696,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -57,59%+59,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.003,4%−696,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 62.800 lei+16.367 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 14,23×+10,81 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,96×+11,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 de zile−77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,96%+22,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.395 din 2.837 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4779)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 7.718 firme active din sector
SectorCAEN 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLOMARC UTIL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLOMARC UTIL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FLOMARC UTIL SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 33021522, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000356049. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN 4779).

La ultima verificare, FLOMARC UTIL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62.800 lei și un rezultat net de -2.542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLOMARC UTIL SRL?

FLOMARC UTIL SRL (CUI 33021522) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FLOMARC UTIL SRL în sectorul său?

FLOMARC UTIL SRL ocupă locul 1.395 din 2.837 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4779 (Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLOMARC UTIL SRL față de firmele din același domeniu?

FLOMARC UTIL SRL este mai veche decât 65% dintre cele 7.718 firme active cu CAEN 4779.

Este FLOMARC UTIL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FLOMARC UTIL SRL (CUI 33021522) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FLOMARC UTIL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FLOMARC UTIL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FLOMARC UTIL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLOMARC UTIL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLOMARC UTIL SRL plătitoare de TVA?

Nu, FLOMARC UTIL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLOMARC UTIL SRL?

În anul 2025, FLOMARC UTIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.800 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLOMARC UTIL SRL?

Firmoscop analizează FLOMARC UTIL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4779 din Bacău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.