Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › MACICI M3 BLEND SRL

MACICI M3 BLEND SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 33076013 · J29/598/2014
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MACICI M3 BLEND SRL
CUI 33076013
Nr. Reg. Comerțului J29/598/2014
Sediu social Str. Democraţiei nr. 94, bl. F, sc. B, et. P, ap. 24, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0722422290

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

MACICI IRINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.04.2014
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MACICI M3 BLEND SRL după CUI 33076013 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 46/100
Cifră de afaceri 2020
20.901 lei
-72.0% vs 2014
Profit net 2020
-97 lei
-100.6% vs 2014

Bonitate financiară

Marjă netă-0.5%
Datorii / capital190.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 74.616 lei75K lei20142020: 20.901 lei21K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 20.901 lei -97 lei
2014 74.616 lei 17.454 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2014–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 343 zile+290 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 229 zile+120 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,46%−23,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,48%+61,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×−1,61 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 190,55×+189,93 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -94,17%−193,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,49%−61,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,52%−61,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×−1,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,76× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,6%−30,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.641 din 9.641 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 20.936 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MACICI M3 BLEND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MACICI M3 BLEND SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MACICI M3 BLEND SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33076013, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/598/2014. Firma a fost înființată la data de 17 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, MACICI M3 BLEND SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 20.901 lei și un rezultat net de -97 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MACICI M3 BLEND SRL?

MACICI M3 BLEND SRL (CUI 33076013) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MACICI M3 BLEND SRL în sectorul său?

MACICI M3 BLEND SRL ocupă locul 7.641 din 9.641 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MACICI M3 BLEND SRL față de firmele din același domeniu?

MACICI M3 BLEND SRL este mai veche decât 58% dintre cele 20.936 firme active cu CAEN 4619.

Este MACICI M3 BLEND SRL o firmă activă?

MACICI M3 BLEND SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MACICI M3 BLEND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MACICI M3 BLEND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MACICI M3 BLEND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MACICI M3 BLEND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MACICI M3 BLEND SRL plătitoare de TVA?

Nu, MACICI M3 BLEND SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MACICI M3 BLEND SRL?

În anul 2020, MACICI M3 BLEND SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.901 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MACICI M3 BLEND SRL?

Firmoscop analizează MACICI M3 BLEND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.