Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ialomița › DAFIREAL S.R.L.

DAFIREAL S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Urziceni
CUI 33078880 · J21/155/2014
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 227K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAFIREAL S.R.L.
CUI 33078880
Nr. Reg. Comerțului J21/155/2014
Sediu social MUNCII nr. 2, bl. 117, sc. B, ap. 2, Municipiul Urziceni, jud. Ialomiţa, 925300

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

CII ALEXANDRU NICULINA · lichidator judiciar provizoriuALEXANDRU NICULINA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)226.679 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 27 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 226.679 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAFIREAL S.R.L. după CUI 33078880 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
1.241.550 lei
-31,0% vs 2021
Profit net 2023
-1.279.494 lei
-438,0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-103.1%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-31%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 213.435 lei213K lei20142015: 84.397 lei84K lei20152016: 210.982 lei211K lei20162017: 130.212 lei130K lei20172018: 196.285 lei196K lei20182019: 304.395 lei304K lei20192020: 253.028 lei253K lei20202021: 1.811.613 lei1,8 mil. lei20212023: 1.241.550 lei1,2 mil. lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.241.550 lei -1.279.494 lei 5
2021 1.811.613 lei 378.579 lei 5
2020 253.028 lei -40.190 lei 1
2019 304.395 lei 131.568 lei 1
2018 196.285 lei 58.259 lei 1
2017 130.212 lei 67.019 lei 1
2016 210.982 lei 39.664 lei 1
2015 84.397 lei 38.114 lei 1
2014 213.435 lei 142.761 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2014–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 646 de zile+402 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 de zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -103,06%−123,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 248,05%+182,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4×−1,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -144,44%−164,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -148,05%−182,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 248.310 lei−114.013 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,87×+2,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 de zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -51,78%−83,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.706 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume136
Dintre care în procedură de insolvență4
Dintre care radiate (închise)127

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAFIREAL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAFIREAL S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

DAFIREAL S.R.L., cu sediul în Mun. Urziceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 33078880, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/155/2014. Firma a fost înființată la data de 17 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, DAFIREAL S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 227K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.241.550 lei și un rezultat net de -1.279.494 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAFIREAL S.R.L.?

DAFIREAL S.R.L. (CUI 33078880) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă DAFIREAL S.R.L. în sectorul său?

DAFIREAL S.R.L. ocupă locul 2.706 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAFIREAL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DAFIREAL S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este DAFIREAL S.R.L. o firmă activă?

Nu — DAFIREAL S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este DAFIREAL S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, DAFIREAL S.R.L. (CUI 33078880) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are DAFIREAL S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, DAFIREAL S.R.L. figura cu restanțe de 226.679 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în DAFIREAL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAFIREAL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAFIREAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DAFIREAL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAFIREAL S.R.L.?

În anul 2023, DAFIREAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.241.550 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAFIREAL S.R.L.?

Firmoscop analizează DAFIREAL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Ialomița →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Ialomița, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.