Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › DANCAELIA GROUP SRL

DANCAELIA GROUP SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 33202499 · J05/846/2014
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DANCAELIA GROUP SRL
CUI 33202499
Nr. Reg. Comerțului J05/846/2014
Sediu social Str. Iuliu Maniu nr. 8, ap. 2, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410104
Telefon 0742891368

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 14.03.2017
CAEN1520 · Fabricarea încălțămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DANCAELIA GROUP SRL după CUI 33202499 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2016
82.942 lei
-20.0% vs 2015
Profit net 2016
-41.833 lei
+70.9% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă-50.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 214.056 lei214K lei20142015: 103.854 lei104K lei20152016: 82.942 lei83K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 82.942 lei -41.833 lei 0
2015 103.854 lei -143.945 lei 15
2014 214.056 lei 103.874 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2014–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 599 zile+249 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 236 zile+37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -50,44%+88,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 250,43%+83,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -77,02%+163,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -150,43%−83,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -30,55%+25,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 574 din 859 firme active cu bilanț depus (CAEN 1520)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 1520 · Fabricarea încălțămintei →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/846/2014 → J05/846/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DANCAELIA GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DANCAELIA GROUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DANCAELIA GROUP SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 33202499, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/846/2014. Firma a fost înființată la data de 23 mai 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

La ultima verificare, DANCAELIA GROUP SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 82.942 lei și un rezultat net de -41.833 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DANCAELIA GROUP SRL?

DANCAELIA GROUP SRL (CUI 33202499) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă DANCAELIA GROUP SRL în sectorul său?

DANCAELIA GROUP SRL ocupă locul 574 din 859 firme active cu bilanț depus în CAEN 1520 (Fabricarea încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DANCAELIA GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

DANCAELIA GROUP SRL este mai veche decât 41% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 1520.

Este DANCAELIA GROUP SRL o firmă activă?

Nu — DANCAELIA GROUP SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este DANCAELIA GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare DANCAELIA GROUP SRL (CUI 33202499) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în DANCAELIA GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DANCAELIA GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DANCAELIA GROUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, DANCAELIA GROUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DANCAELIA GROUP SRL?

În anul 2016, DANCAELIA GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 82.942 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DANCAELIA GROUP SRL?

Firmoscop analizează DANCAELIA GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.