Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › INT PROLANG EDUCATION SRL

INT PROLANG EDUCATION SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Ştefăneştii Noi Orş. Ştefăneşti
CUI 33245449 · J03/762/2014
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INT PROLANG EDUCATION SRL
CUI 33245449
Nr. Reg. Comerțului J03/762/2014
Sediu social Str AGROSEMULUI nr. 15B, Sat Ştefăneştii Noi Orş. Ştefăneşti, jud. ARGEŞ, 117719

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 31.01.2025
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INT PROLANG EDUCATION SRL după CUI 33245449 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2023
37.784 lei
+79.0% vs 2022
Profit net 2023
2.469 lei
+125.5% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă6.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.797 lei5.797 lei20142015: 20.911 lei21K lei20152016: 32.819 lei33K lei20162017: 4.332 lei4.332 lei20172018: 20.032 lei20K lei20182019: 9.537 lei9.537 lei20192020: 28.346 lei28K lei20202021: 41.445 lei41K lei20212022: 21.145 lei21K lei20222023: 37.784 lei38K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 37.784 lei 2.469 lei
2022 21.145 lei -9.691 lei
2021 41.445 lei -5.923 lei
2020 28.346 lei -14.840 lei
2019 9.537 lei -15.830 lei 0
2018 20.032 lei -5.964 lei 0
2017 4.332 lei -5.014 lei 1
2016 32.819 lei -28.560 lei 1
2015 20.911 lei -16.195 lei 1
2014 5.797 lei 1.955 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2014–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.278 zile−1.407 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,53%+52,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 352,78%+136,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,28×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,58%+20,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -252,78%−136,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,01×+0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9,01%+39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.416 din 9.301 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 27.589 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/762/2014 → J03/762/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/762/2014 → J3/762/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/762/2014 → J03/762/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INT PROLANG EDUCATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INT PROLANG EDUCATION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INT PROLANG EDUCATION SRL, cu sediul în Sat Ştefăneştii Noi Orş. Ştefăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33245449, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/762/2014. Firma a fost înființată la data de 5 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, INT PROLANG EDUCATION SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 37.784 lei și un rezultat net de 2.469 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INT PROLANG EDUCATION SRL?

INT PROLANG EDUCATION SRL (CUI 33245449) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă INT PROLANG EDUCATION SRL în sectorul său?

INT PROLANG EDUCATION SRL ocupă locul 6.416 din 9.301 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INT PROLANG EDUCATION SRL față de firmele din același domeniu?

INT PROLANG EDUCATION SRL este mai veche decât 86% dintre cele 27.589 firme active cu CAEN 8559.

Este INT PROLANG EDUCATION SRL o firmă activă?

Nu — INT PROLANG EDUCATION SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este INT PROLANG EDUCATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare INT PROLANG EDUCATION SRL (CUI 33245449) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în INT PROLANG EDUCATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INT PROLANG EDUCATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INT PROLANG EDUCATION SRL plătitoare de TVA?

Nu, INT PROLANG EDUCATION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INT PROLANG EDUCATION SRL?

În anul 2023, INT PROLANG EDUCATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 37.784 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INT PROLANG EDUCATION SRL?

Firmoscop analizează INT PROLANG EDUCATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.