Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › MAKROM BUILDING SRL

MAKROM BUILDING SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Livezeni Com. Livezeni
CUI 33260449 · J26/558/2014
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
DizolvatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAKROM BUILDING SRL
CUI 33260449
Nr. Reg. Comerțului J26/558/2014
Sediu social LIVEZENI nr. 9F2, Sat Livezeni, Comuna Livezeni, jud. Mureş, 547365

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

SOMMAVILLA DORIS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staredizolvare
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAKROM BUILDING SRL după CUI 33260449 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2017
2.204 lei
ultimul bilanț
Profit net 2017
23.059 lei
+187,6% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă1046.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e dizolvată și nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 92.157 lei92K lei20142015: 31.192 lei31K lei20152017: 2.204 lei2.204 lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 2.204 lei 23.059 lei —
2016 — -26.323 lei 0
2015 31.192 lei -4.923 lei 1
2014 92.157 lei -8.429 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 585.916 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 148.643 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1.046,23% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,46%−1,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,65%+1,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,46%+1,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 316.214 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,97%+3,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.329 din 1.978 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 4.977 de firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.06.2014 → dizolvare
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 10.06.2014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.06.2014 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAKROM BUILDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAKROM BUILDING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

MAKROM BUILDING SRL, cu sediul în Sat Livezeni Com. Livezeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 33260449, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/558/2014. Firma a fost înființată la data de 10 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, MAKROM BUILDING SRL figura ca dizolvată în registrul comerțului. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 2.204 lei și un rezultat net de 23.059 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAKROM BUILDING SRL?

MAKROM BUILDING SRL (CUI 33260449) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MAKROM BUILDING SRL în sectorul său?

MAKROM BUILDING SRL ocupă locul 1.329 din 1.978 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAKROM BUILDING SRL față de firmele din același domeniu?

MAKROM BUILDING SRL este mai veche decât 58% dintre cele 4.977 de firme active cu CAEN 4110.

Este MAKROM BUILDING SRL o firmă activă?

Nu — MAKROM BUILDING SRL figurează ca dizolvată în registrul comerțului la data ultimei verificări.

Este MAKROM BUILDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MAKROM BUILDING SRL (CUI 33260449) figura ca dizolvată în registrul comerțului, nu în insolvență.

Pot avea încredere în MAKROM BUILDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAKROM BUILDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAKROM BUILDING SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAKROM BUILDING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAKROM BUILDING SRL?

În anul 2017, MAKROM BUILDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.204 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAKROM BUILDING SRL?

Firmoscop analizează MAKROM BUILDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Mureș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4110 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.