Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › GVO PREST SYSTEM S.R.L.

GVO PREST SYSTEM S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Petroşani
CUI 33273260 · J20/536/2014
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GVO PREST SYSTEM S.R.L.
CUI 33273260
Nr. Reg. Comerțului J20/536/2014
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918, bl. 80, sc. 3, et. 2, ap. 24, Mun. Petroşani, jud. HUNEDOARA, 332012

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

DAMIAN FĂNICĂ DĂNUŢ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.06.2014
CAEN8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GVO PREST SYSTEM S.R.L. după CUI 33273260 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2022
8.775 lei
-57.0% vs 2021
Profit net 2022
-692 lei
-107.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-7.9%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-57%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei0 lei20142015: 24.080 lei24K lei20152016: 26.250 lei26K lei20162017: 56.700 lei57K lei20172018: 34.300 lei34K lei20182019: 17.050 lei17K lei20192020: 9.665 lei9.665 lei20202021: 20.550 lei21K lei20212022: 8.775 lei8.775 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 8.775 lei -692 lei
2021 20.550 lei 9.797 lei
2020 9.665 lei 3.346 lei
2019 17.050 lei 4.902 lei 1
2018 34.300 lei 6.769 lei 1
2017 56.700 lei 20.474 lei 1
2016 26.250 lei 1.566 lei 1
2015 24.080 lei 8.340 lei 1
2014 0 lei -1.180 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2014–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.256 zile+702 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,89%−55,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,73% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 57,7×+0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1,29%−19,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,27%−19,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,27% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,16×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,72×−4,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 134 zile+86 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,44%−101,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 442 din 523 firme active cu bilanț depus (CAEN 8020)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 822 firme active din sector
SectorCAEN 8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GVO PREST SYSTEM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GVO PREST SYSTEM S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GVO PREST SYSTEM S.R.L., cu sediul în Mun. Petroşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 33273260, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/536/2014. Firma a fost înființată la data de 13 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

La ultima verificare, GVO PREST SYSTEM S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 8.775 lei și un rezultat net de -692 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GVO PREST SYSTEM S.R.L.?

GVO PREST SYSTEM S.R.L. (CUI 33273260) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GVO PREST SYSTEM S.R.L. în sectorul său?

GVO PREST SYSTEM S.R.L. ocupă locul 442 din 523 firme active cu bilanț depus în CAEN 8020 (Activități de servicii privind sistemele de securizare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GVO PREST SYSTEM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GVO PREST SYSTEM S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 822 firme active cu CAEN 8020.

Este GVO PREST SYSTEM S.R.L. o firmă activă?

GVO PREST SYSTEM S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GVO PREST SYSTEM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GVO PREST SYSTEM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GVO PREST SYSTEM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GVO PREST SYSTEM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GVO PREST SYSTEM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GVO PREST SYSTEM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GVO PREST SYSTEM S.R.L.?

În anul 2022, GVO PREST SYSTEM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.775 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GVO PREST SYSTEM S.R.L.?

Firmoscop analizează GVO PREST SYSTEM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.