Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Tulcea › DEEPER BLUE SRL

DEEPER BLUE SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 33291828 · J36/230/2014
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEEPER BLUE SRL
CUI 33291828
Nr. Reg. Comerțului J36/230/2014
Sediu social GĂRII nr. 36, bl. 18, sc. A, et. 5, ap. 18, Municipiul Tulcea
Telefon 0744386462

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7911 · Activități ale agențiilor turistice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEEPER BLUE SRL după CUI 33291828 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 33/100
Cifră de afaceri 2025
189.670 lei
-33,0% vs 2024
Profit net 2025
7.673 lei
+117,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.055 de firme din Activități ale agențiilor turistice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 32.440 lei20142015: 90.895 lei20152016: 123.451 lei20162017: 150.284 lei20172018: 258.652 lei20182019: 293.235 lei20192020: 115.487 lei20202021: 199.931 lei20212022: 144.202 lei20222023: 259.888 lei20232024: 282.284 lei20242025: 189.670 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 189.670 lei 7.673 lei 1
2024 282.284 lei -43.805 lei 1
2023 259.888 lei -17.380 lei 1
2022 144.202 lei -37.251 lei 1
2021 199.931 lei -37.836 lei 1
2020 115.487 lei -38.230 lei 1
2019 293.235 lei 83.618 lei 2
2018 258.652 lei 80.143 lei 2
2017 150.284 lei 22.887 lei 2
2016 123.451 lei 1.627 lei 1
2015 90.895 lei 146 lei 1
2014 32.440 lei -43.691 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 308 zile+56 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,05%+19,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 117,23%−1,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,85× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,62%+32,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -17,23%+1,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 189.670 lei−92.614 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39×−0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,96%+16,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 758 din 1.779 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7911)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 2.798 de firme active din sector
SectorCAEN 7911 · Activități ale agențiilor turistice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEEPER BLUE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEEPER BLUE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DEEPER BLUE SRL, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 33291828, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/230/2014. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor turistice (CAEN 7911).

La ultima verificare, DEEPER BLUE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 189.670 lei și un rezultat net de 7.673 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEEPER BLUE SRL?

DEEPER BLUE SRL (CUI 33291828) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DEEPER BLUE SRL în sectorul său?

DEEPER BLUE SRL ocupă locul 758 din 1.779 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7911 (Activități ale agențiilor turistice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEEPER BLUE SRL față de firmele din același domeniu?

DEEPER BLUE SRL este mai veche decât 48% dintre cele 2.798 de firme active cu CAEN 7911.

Este DEEPER BLUE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEEPER BLUE SRL (CUI 33291828) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEEPER BLUE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEEPER BLUE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEEPER BLUE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEEPER BLUE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEEPER BLUE SRL plătitoare de TVA?

Nu, DEEPER BLUE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEEPER BLUE SRL?

În anul 2025, DEEPER BLUE SRL a raportat o cifră de afaceri de 189.670 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEEPER BLUE SRL?

Firmoscop analizează DEEPER BLUE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Tulcea →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7911 din Tulcea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.