Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › SIRALAMIR SRL

SIRALAMIR SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 33305796 · J08/944/2014
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIRALAMIR SRL
CUI 33305796
Nr. Reg. Comerțului J08/944/2014
Sediu social Str. Nicopole nr. 50, ap. 3, Mun. Braşov, 500063

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 03.10.2025
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIRALAMIR SRL după CUI 33305796 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
224.621 lei
+21.0% vs 2023
Profit net 2024
-2.211 lei
+20.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-1.0%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.941 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 13.220 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 18.151 lei20142015: 81.688 lei20152016: 79.455 lei20162017: 101.427 lei20172018: 145.347 lei20182019: 168.191 lei20192020: 162.349 lei20202021: 156.288 lei20212022: 268.907 lei20222023: 184.975 lei20232024: 224.621 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 224.621 lei -2.211 lei 2
2023 184.975 lei -2.768 lei 2
2022 268.907 lei 48.714 lei 1
2021 156.288 lei 12.991 lei 1
2020 162.349 lei 1.967 lei 2
2019 168.191 lei 25.499 lei 1
2018 145.347 lei 11.734 lei 2
2017 101.427 lei -9.186 lei 2
2016 79.455 lei -7.430 lei 2
2015 81.688 lei -10.388 lei 3
2014 18.151 lei -3.798 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2014–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,98%+0,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,45%−25,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 28,99×+25,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -3,38%+0,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,27%−0,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,55%+25,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 112.311 lei+19.823 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,32×+1,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1,93%+2,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.449 din 9.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 21.176 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/944/2014 → J08/944/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/944/2014 → J8/944/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/944/2014 → J08/944/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIRALAMIR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIRALAMIR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIRALAMIR SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 33305796, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/944/2014. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, SIRALAMIR SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 224.621 lei și un rezultat net de -2.211 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIRALAMIR SRL?

SIRALAMIR SRL (CUI 33305796) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SIRALAMIR SRL în sectorul său?

SIRALAMIR SRL ocupă locul 3.449 din 9.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIRALAMIR SRL față de firmele din același domeniu?

SIRALAMIR SRL este mai veche decât 64% dintre cele 21.176 firme active cu CAEN 5610.

Este SIRALAMIR SRL o firmă activă?

Nu — SIRALAMIR SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SIRALAMIR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare SIRALAMIR SRL (CUI 33305796) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SIRALAMIR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIRALAMIR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIRALAMIR SRL plătitoare de TVA?

Nu, SIRALAMIR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIRALAMIR SRL?

În anul 2024, SIRALAMIR SRL a raportat o cifră de afaceri de 224.621 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIRALAMIR SRL?

Firmoscop analizează SIRALAMIR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.