Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Săvârşin Com. Săvârşin
CUI 33357400 · J02/741/2014
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D
CUI 33357400
Nr. Reg. Comerțului J02/741/2014
Sediu social SĂVÎRŞIN nr. 127A, Sat Săvârşin Com. Săvârşin, jud. ARAD, 317270
Telefon 0754585676

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.07.2014
CAEN4331 · Lucrări de ipsoserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D după CUI 33357400 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2015
100.484 lei
ultimul bilanț
Profit net 2015
39.190 lei
+1290.8% vs 2014

Bonitate financiară

Marjă netă39.0%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei0 lei20142015: 100.484 lei100K lei2015
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2015 100.484 lei 39.190 lei 1
2014 0 lei -3.291 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2014–2015). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2015, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,37%−68,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,75×+1,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 108,56% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,08%+74,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,63%+68,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 100.484 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,77× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,48× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 224,7%+232,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2015. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 308 din 553 firme active cu bilanț depus (CAEN 4331)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.420 firme active din sector
SectorCAEN 4331 · Lucrări de ipsoserie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 07.07.2014
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/741/2014 → J02/741/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 07.07.2014 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/741/2014 → J2/741/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D, cu sediul în Sat Săvârşin Com. Săvârşin, are codul unic de înregistrare (CUI) 33357400, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/741/2014. Firma a fost înființată la data de 7 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de ipsoserie (CAEN 4331).

La ultima verificare, VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2015 a raportat o cifră de afaceri de 100.484 lei și un rezultat net de 39.190 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D?

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D (CUI 33357400) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D în sectorul său?

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D ocupă locul 308 din 553 firme active cu bilanț depus în CAEN 4331 (Lucrări de ipsoserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D față de firmele din același domeniu?

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D este mai veche decât 70% dintre cele 1.420 firme active cu CAEN 4331.

Este VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D o firmă activă?

VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D plătitoare de TVA?

Nu, VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D?

În anul 2015, VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D a raportat o cifră de afaceri de 100.484 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D?

Firmoscop analizează VLĂDUŢ CONSTRUCT SRL-D pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.